Tesettür Ve Blog

Zümrüt Yeşili Tesettür Kombin

Zümrüt Yeşili Tesettür Kombin

Asil bir mücevherin rengini alarak, yaşama kaynak olan renklerden biri olan zümrüt yeşili son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle kışın kullanılan zümrüt yeşili rengi ile uyumlu tonlar kombin edildiğinde; hem çok şık hemde gösterişli bir görünüm oluşuyor. Tesettür giyimde de çok sık kullanılan bu renk için bugün sizlere zümrüt yeşili tesettür kombinleri hakkında bilgiler sunacağız.

Zümrüt Yeşili Hangi Renkle Kombinlenir?

Doğanın en göz alıcı renklerinden olan ve adını çok değerli bir taştan alan zümrüt rengi; bir çok renk ile mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Sadece kıyafette değil tabi ki de, adını aldığı aksesuar, çanta ve ayakkabıda da bu rengin etkisinden yararlanılıyor. Çünkü zümrüt rengi de tıpkı yeşilin diğer tonları gibi insana mutluluk ve sakinlik veriyor. Hal böyle oluncada insanlar kombininde yeşilin bir tonuna yer vererek kendi sakinliğini koruyor.

Zümrüt rengi ile uyumlu renklerin çok olduğunu yukarıda da söylemiştik, şimdi gelelim zümrüt rengi ile uyumlu renklere. Bu renkler ise; altın rengi, gümüş rengi, krem, bordo, beyaz, vizon rengi, taba, sütlü kahverengi, siyah ve dore renkleri oluyor. Aslında zümrüt yeşili öyle çok zor olan renklerden değildir. Emin olun ayna karşısına geçtiğinizde her rengin bir tonu ile mutlaka uyum sağlarsınız.

Zümrüt rengi ile uyumlu renkler zaten çok fazla olduğu için, kombininizi kolaylıkla tamamlıyor olacaksınız. Eğer aksesuarda bu renge yer verecekseniz elbiseniz mutlaka daha sade olmalıdır.

Zümrüt Yeşili Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Veya Eşarp Gider?

Zümrüt yeşili rengi elbiseniz var ve nasıl bir örtü örtünmeyi düşünüyorsanız; çok fazla seçeneğiniz yok demektir. Çünkü elbise üzerine kullanılan renkler genelde daha sade ve göz yormayan tonlarda oluyor, tabi ki bu durum bazı renkler için geçerli her renk için bu durum söz konusu olamaz.

Aynı şekilde zümrüt bir elbise zaten son derece şık ve gösterişli olduğu için; üzerine bağlanacak örtü sade olması gerekiyor. Zümrüt yeşili rengi elbiseye en çok altın ve krem renkli örtü yakışacaktır. Aslında siyah da yakışıyor fakat siyah renkli örtülerde bazen kumaş kaynaklı mı bilinmez elbiseye sanki uyumsuzluk getiriyor.

Zaten sosyal medya hesaplarında da zümrüt yeşili elbise üzerine şal için göreceksiniz ki genel anlamda hep altın ve krem renkler kullanılmış. Çünkü bu renk zaten kendi başına koyu ton grubunda olduğu için bu rengi açacak renkler daha çok tercih ediliyor. Yine kırık beyaz, bordo veya sütlü kahve rengi zümrüt elbise için alternatif renkler arasında yer alıyor.

Zümrüt Yeşiline Hangi Renk Şal Yakışır?

Son dönemlerde örtü olarak en çok şal kullanılıyor. Bunun nedeni ise pratik ve çok fazla modele sahip olması gösterilse de bu durum sadece geç bayan kesimi için geçerli. Çünkü eşarp kullanan bayanlar eşarbın yerini hiçbir modelin alamayacağı görüşendeler. Her neyse biz konumuza dönersek eğer zümrüt yeşiline hangi renk şal yakışır sorumuz ile devam edelim.

Zümrüt yeşili rengi günlük kullanımlarda genelde siyah ile veya kahverengi şal ile kombin ediliyor. Özellikle bu renk dış giyimde kullanılmış ise tercih genelde siyah, krem ve altın renginden yana oluyor. Eğer şalınız tek renkde değil ve desenli veya iki renkli ise o zaman yine zümrüt yeşili tonuna uyan modelleri tercih ediniz. Çünkü bir renk uyar diğer renk uymaz ise bu sefer renk cümbüşü gibi bir görüntü oluşur.

Yeşil Renge Hangi Renkler Uyar?

Yeşilin her tonu güzel her tonu insana huzur veriyor. Özellikle bu durum kıyafette daha çok yaşandığı için kıyafetteki renk insanın o gün ki ruh halini derinden etkiliyor. Yeşil zaten çok özel bir renk olduğu için; yanına gelecek ikinci veya üçüncü renkde yine o rengin güzelliğini artıracaktır.

Yeşil renge hangi renkler uyar diye düşündüğümüzde ilk olarak aklımıza toprak tonları geliyor. Çünkü iki renkde doğanın ana renkleri olduğu için birbiri ile muhteşem şekilde yakışıyor. Yeşil bir elbise üzerine kullanılan kahve rengi şal veya ayakkabı kombini tam olarak doğal kombin örneğini oluşturuyor.

Zaten herkes bilir her rengin bir tonu başka rengin tonu ile çok harika şekilde yakışır. Bu durum yeşil içinde geçerli olduğu için; yeşil renk ilede uyumlu tonları bulmak zor olmayacaktır. Yeşile en çok yakışan renkler tabiki kahverengi, beyaz, krem, siyah, pudra, altın, füme, taba ve saman rengi oluyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih pınar dedi ki:

    Çok güzel çalışmalarınız var, tebrik ederim.

  2. fatih pınar dedi ki:

    Zümrüt yeşili tesettür kombin çalışmanız çok harika olmuş, başarılar.

  3. fatih pınar dedi ki:

    Zümrüt yeşili tesettür kombin çalışmanız çok harika olmuş, başarılar.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.