Tesettür Ve Blog

Yuvarlak Yüze Şal Nasıl Bağlanır?

Yuvarlak Yüze Şal Nasıl Bağlanır?

Tesettür giyim alanında belki de en çok dikkat edilen durumlardan birisi de şal veya eşarp bağlamaktır. Özellikle son yıllarda bir hayli artan farklı şal bağlama modelleride bu durumun dahada ilgiyle takip edilmesine neden olmuştur. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler için bugün yuvarlak yüze şal nasıl bağlanır ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Yuvarlak yüz şekline Göre Sal Nasıl Bağlanır?

Halk arasında tombul yanak olarak adlandırılan yuvarlak yüz hatlarına sahip insanların belkide en çok muzdarip olduğu konulardan biriside yanaklarının kendilerini kilolu bir görünüm şekilde göstermesidir. Bu yüzden tesettürlü yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanların şal bağlarken yüzlerini bağlama şekli ile daha uzun ve hoş görünümlü göstermeleri gerekmektedir.

Yuvarlak yüzlü kişilerin yüzlerinin şal altında daha uzun gözükmesi için ilk olarak yapmaları gereken şey boneyi uyumlu kullanmalarıdır. Yani şal bağlamadan önce takılan bonenin saçın bittiği yerden itibaren başlayarak bağlanması gerekiyor. Bu yüzden de bone mutlaka geride kalmalıdır ki yüz hatları olduğundan daha uzun görünsün. Ayrıca bonenin görünmemeside yine yuvarlak yüzlü bayanların daha uzun yüze sahip olmasını sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanlar bilindiği gibi elmacık kemikleri, alın ve çenesinin birine tam uyumlu olarak daha geniş ve ayrıca dolgulu olduğu halidir. Bu yüzdende yuvarlak yüzlü kişilerin ikinci olarak dikkat etmesi gereken nokta ise şal bağlarken yüzlerine açı ekleyecek şekilde şal bağlamalarıdır. Yani oval şal bağlama modeli diye tabir edilen modelin bağlanması veya geometrik özelliklede sahip şalların tercih edilmesi gibi. Çünkü bu tip modeller yüz şeklini olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Ayrıca Asya model şal bağlama şeklide yine yuvarlak yüz şekline en çok yakışan modeller arasında yer alır.

Yuvarlak yüze şal bağlarken üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise her şal bağlama modelini denememeleri gerektidğidir. Çünkü her şal bağlama modeli her yüz şekline uyumlu değildir. Örneğin kelebek model oval yüze cok yakışırken kare yüz hattında aynı etkiyi vermez. Bu yüzden mutlaka kendinize uygun olan moderi deneyin.

Yuvarlak Yüze Şal Mı Eşarp Mı Yakışır?

Yuvarlak yüze şal mı veya eşarp mı yakışır diye düşünüyorsanız her iki bağlama şeklininde kendine ait modelleri olacağından dolayı ikiside yakışır diyebiliriz. Çünkü eşarp bağlamada de eğer bone uygun kullanılırsa yuvarlak yüze çok yakışır. Aynı şekilde şal bağlamadada yine uygun model kullanılırsa şal yuvarlak yüze daha hoş görünüm kazandırır. En iyisi siz aynaya bakarak ikisininde farkli modellerini deneyin böylece size en çok yakışanı rahatlıkla bulmuş olursunuz.

Yuvarlak Yüze Hangi Model Eşarp Olur?

Yuvarlak yüzlü bayanlar eşarp bağlarken yüz boyu uzun ve aynı zamanda zayıf göstermeleri için Türk Türbanı dediğimiz örtünme şeklini deneyerek, bununla birlikte yanak kısmını biraz daha bol tutabilirler. Boynunuz uzun ise bu sefer Mısır tarzı bağlama diye adlandırılan bir kaç tane eşarbın kullanılması ile elde edilen bağlama şeklini deneyebilirsiniz.
  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.