Tesettür Ve Blog

Yuvarlak Yatak Modelleri / Dekorasyonu

Yuvarlak Yatak Modelleri / Dekorasyonu

Yuvarlak yatak modelleri son dönemlerde en dikkat çeken yatak modelleri arasında yer alıyor. Özellikle odası büyük ve müsait olan kişilerin almış olduğu bu tarz yataklar; odaya farklı bir görünüm kazandırıyor. Bugün sizlere yuvarlak yatak modelleri ve yuvarlak yatak dekorasyonu hakında bilgiler sunacağız.

Yuvarlak Yatak Konforu

Yuvarlak yataklar hem estetik olarak şık hemde konforlu yatak çeşididir. Fakat küçük yatak odaları için uygun olmadığı için geniş ve büyük yatak odaları için idealdir. Farklı ve değişik bir dekorasyon isteyenlerin isteklerini yerine getiren mobilya firmaları; bu şekilde yatak tasarlayarak alıcına sunmuştur.

Yuvarlak yatak olan odaların zarif bir görüntüsü olduğunu söylemiştik. Fakat yuvarlak yatakların ikinci dezavantajı ise nevresim konusunda yaşanıyor. Çünkü normal yataklara göre tasarlanan dikdörtgen şeklindeki nevresimler; yuvarlak yataklara uyumlu olmuyor. Bu yüzden özel olarak nevresim diktirmeniz gerekiyor.

Bu tip dezavantajları olsada aslında yuvarlak yatak modelleri özellikle yatakta çok dönen kişiler için en ideal seçim olacaktır.

Yuvarlak Yatak Dekorasyonu

Yuvarlak yatak dekorasyonunda da dikkat edilmesi gereken ufak tefek ayrıntılar bulunuyor. Örneğin yuvarlak yatak için taşıyıcı bir karyola veya baza tarzı bir mobilya gerekli olacaktır. Bu yüzden almadan önce tüm detayları ile bu durumu gözden geçiriniz. Yuvarlak yatak odası ile uyumlu olacak mobilya seçimi de önemli olacak bu durumda. Fakat önemli diye tüm oda baştan aşağıya yuvarlak olmasın. Aksi halde baş döndürücü bir hale gelebilir.

Bu yüzden yuvarlak yatak odası dekorasyonunda orantı dikkatli yakalanmalıdır. Örneğin yuvarlak aynası olan bir tuvalet masası yuvarlak yatağa uyum sağlayacaktır. Bunun dışında gardrop aynaları da oval şekilde yuvarlak olabilir. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durum.

Yine son dönemlerin popüler halı kitlesinden olan yuvarlak uçları püsküllü halılar bu model yatağa çok uyumlu olacaktır. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi yatağa uyumlu olması için odanın baştan aşağıya yuvarlak veya oval mobilyalar ile doldurulmaması gerekiyor. Bunların dışında yuvarlak yatak olan yatak odası için küçük çiçekler tercih edilerek odaya hoş bir hava katılabilir.

Yuvarlak Yatak Modelleri

Yuvarlak yatak modelleri son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Maliyet açısından diğer yataklardan biraz daha pahalı olduğu için lüks bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Ayrıca bu yatağı almak istiyorsunuz fakat pişman olmaktan korkuyorsanız;
Kenar çerçeve kısımları yuvarlak olan ve yatak yeri dikdörtgen olan yataklara uygun şekilde üretilmiş olan yataklara ağırlık vererek yuvarlak yatak keyfini istediğiniz gibi sürebilirsiniz. Yuvarlak yatak kullananlar genel itibari ile yataklarından memnun oldukları için sizlere de bu tarz yatak önerisinde bulunacaklardır.

Yuvarlak Yatak Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.