Tesettür Ve Blog

Yeşil Koltuklu Salon Dekorasyonu

Yeşil Koltuklu Salon Dekorasyonu

Yeşil rengin sembolü olduğu doğayı, evinde görmek isteyenlerin tercihi olan yeşil renkli ev dekorasyonu her zaman özel renk olmaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda koltuk takımlarında tek renk değilde belirli bir rengin tonları şeklinde kullanılması daha hoş ve estetik yönden daha zengin duruyor. Yeşilin hakim olduğu dekorasyon ve koltuk takımları kişiye adeta terapi yaparak daha huzurlu olmasını sağlıyor. Zaten yeşil rengin teması yaşam olduğu için bilgeliğin ve ferahlığın ev içine mobilyalar vasıtası ile girmesini sağlıyor. Bu yüzden bugün sizlere yeşil koltuklu salon dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Yeşil Koltuklu Salon Dekorasyonu

Salonunuzda yeşil rengin hakim olduğu dekorasyona yer verdiyseniz bu tercih sizin için çok faydalı olacaktır. Yeşilin huzur veren rengi ile bütünleşen salonunuz sizin en iyi vakit geçirdiğiniz yer olacaktır. Huzurun ve sükunetin anlam bulduğu yeşil renk dekorasyonları, yanına ikinci bir renk alarak da daha güzel bir seçenek olabiliyor. Örneğin yeşil koltuklu salon dekorasyonunda yeşile en çok yakışan renklerden olan sarı ile kombinlenmesi evinizi daha ferah ve gösterişli gösterecektir.

Yeşil koltuklu dekorasyonlarda ikinci renk ve en çok yakışan renkler olarak sarı, kahverengi, beyaz, pembe, mor, hardal rengi, altın sarısı, krem rengi, kırmızı, turuncu gibi bir çok renk kullanabilirsiniz. Her rengin birbirine uyumlu olan bir tonu mutlaka vardır. Fakat bu renklerin uyumlu şekilde bir araya getirilmesi gerekir. Yeşilin bile içinde onlarca tonu bulunur bu yüzden rengin tonlamasına dikkat edilmesi gerekir. Evinizin dekorasyonunu yaparken aldığınız veya seçmiş olduğunuz koltuk takımının resmini çekmek ve diğer alışverişleri bu resim üzerinden değerlendirerek yapmak ton uyumu için en iyi çözüm olacaktır. Aksi halde birbiri ile uyumsuz tonlar olduğunda salonunuz olduğundan dar ve karmaşık görünebilir.

Yeşil Koltuklu Salon Nasıl Dekore Edilmeli?

Salondaki koltukların yeşil olması demek tüm salonun yeşile dönmesi demek değildir. Yeşile en uyumlu olan ikinci veya üçüncü bir rengin gücünden faydalanılarak salonun görünümü çok hoş hale getirilebilir. Örneğin haki yeşil ve sarı renkli koltuk takımını vurgulamak için krem perde ve halı kullanılabilir. Böylece çok fazla renk cümüşü olmayacaktır. Eğer renkli bir salon dekoru istiyorsanız kırlentleri farklı renklerde kullanabilirsiniz.

Yeşil koltukların hakim olduğu salonda duvar rengi de önemlidir. Duvar renginin açık tonlarda olması ve yeşile uyum sağlaması gerekir. Bu konuda en iyi seçim yine kum beji, krem rengi olacaktır. Aksesuar olarak kullanacağınız eşyalarınızda yine yeşile ters düşen renk olmamalıdır. Koltuğunuzun üzerine koyacağınız dekoratif hoş yastıklar veya salona koyacağınız puf ortama hoş bir hava katacaktır.

Eğer çok fazla yeşil rengi seviyorsanız ve salonu tepeden tırnağa yeşil ve tonlarında dekore etmek istiyorsanız. Bunun içinde arada yumuşatıcı renkler kullanmanız gerekir. Örneğin koltuk perde ve halıyı yeşil yaptıysanız duvarları mat bir renk olarak kullanmanızda fayda var. Örneğin duvarlarınızı beyaz, krem, ekru, bej, saman rengi gibi renklerde boyayabilirsini.  Ayrıca fıstık yeşili ile haki rengini bir arada farklı olarak kullanabilirsiniz.

Yeşil Koltuk Takımlı Salon Dekorasyonu Resim Galerisi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.