Tesettür Ve Blog

Yeni Kapananlar İçin Eşarp Yapımı Püf Noktaları

Yeni Kapananlar İçin Eşarp Yapımı Püf Noktaları

Tesettür giyime karar veren bayanların en çok endişe ettikleri durum eşarp veya şal bağlamaktan geçiyor. Fakat bu durum sanıldığı kadar zor değildir. Çünkü her iş nasıl yapıla yapıla pratiklik kazanıyor ise bu durumda tamamen aynıdır. Eşarp yapmaya başladıktan 2 veya 3 deneme sonrası hızlı ve pratik şekilde eşarp yapmaya başlamış olacaksınız. Çünkü hem eliniz hemde gözünüz bu duruma alışmış olacaktır. Bugün yeni örtünmüş bayanlara yönelik olarak oluşturduğumuz yazımızda hızlı ve kolay eşarp yapmanın püf noktalarını anlatacağız.

Yeni kapananlar için eşarp yapma püf noktaları

  • Yeni kapanmış olan bayanların ilk yapmaları gereken iş eşarp seçiminden geçer. Çünkü eşarp seçimi sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Eşarp çeşitlerinden kaymaz nitelikte olanları yeni kapanan bayanlar için en ideal olan türdür. Aksi halde saten veya ipek eşarplar sürekli kayıp önü bozulacağı için sizi huzursuz edecektir. Bu yüzden kapanmanın ilk başlarında eşarp veya şal seçiminizi ipek veya polyester olan türden seçmeniz gerekir.
  • Eşarp çeşidini seçtikten sonra ikinci unsur ise bone seçiminden geçer. Eşarbın altında ki bone ne kadar düzgün durursa eşarp da o kadar sağlam durur. Yine aynı şekilde bone seçiminizi pamuk ve önü silikonlu olan bonelerden yana kullanın.
  • Yeni kapanan bayanların özellikle saçları kısa ise bone olarak hazır topuzlu şekilde olanları tercih etmeleri gerekir. Bu ürünler eşarp satılan her yerde kolaylık ile bulunabilir. Ayrıca topuz yapma sıkıntısıda olmaz. Topuzlu bone sayesinde yapılan topuzların eğri büğrü olma olasılığı ortadan kalkar.
  • Topuzlu bone yerine normal boneyi takarsanız eğer, bone altındaki topuzunuzun düzgün ve karşıdan bakıldığında hafif belli olması gerekir. Aksi halde eşarp çok kötü ve itici durur.
  • Eşarbı bağlarken çene altında iğneleme yaparken fazla sıkmadan iğneleyin. Çünkü bu şekilde bağlama gün içinde sizi çok fazla rahatsız eder konuşmanızı zorlaştırır.
  • Eşarp bağlarken eşarp önünün düz durması için, eşarbı ilk elinizde ayarlayın ardından bekletmeden başınıza hızlı şekilde yerleştirin. Eğer bekletirseniz eşarp bozulur ve çirkin durur.
  • Eşarp bağlarken eğer kaygan bir bir eşarp bağlıyorsanız önü düz olması için gömlekler satılırken içinden çıkan şeffaf koruyucuları eşarbın önüne yerleştirin. (Yakın zamanda bu konu ile ilgili yazımızı da paylaşacağız. )
  • Eşarp bağlarken fazla iğne kullanmayın. Çünkü fazla iğne kullanımı eşarbın delinmesine ve sonucunda eşarp yıpranmasına neden olur. Bunun yerine eşarp mıknatısı kullanmayı deneyin. Hem pratik hemde hızlı şekilde size yardımcı olacaktır. Ayrıca eşarbınıza uygun iğne bulamıyorsunuz bunun için eski iğnelerinizi oje ile boyayarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.