Tesettür Ve Blog

Yemek Takımı Kare Mi Yuvarlak Mı?

Yemek Takımı Kare Mi Yuvarlak Mı?

Yeni evlenen veya yemek takımını değiştiren kadınların en çok merak ettiği konulardan olan yemek takımı kare mi yoksa yuvarlak mı olmalı sorusunu bugünkü yazımızda paylaşıyoruz. Kare yemek takımı ve yuvarlak yemek takımının avantajları ile birlikte sizlere bu bilgileri sunacağız.

Yemek Takımları Bizim İçin Çok Önemlidir

Çeyiz alışverişlerinin alınacaklar listesinde adeta ilk sıralara yerleşen yemek takımlarının misafirlere özgü kullanılacak olanı ve günlük kullanım için olanları şeklinde alışveriş tamamlanır. Günlük alınan yemek takımlarının isminden de anlaşıldığı gibi aile içinde günlük kullanım için alınır.

Misafirler için olan yemek takımları ise özenle vitrinde veya mutfak dolaplarında saklanarak sadece misafirler geldiğinde ortaya çıkartılır. Bu kadar önem verilen takımların alınmasında da bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. (Bu konu da önemli olduğu için başka bir gün bu konuyu detaylı şekilde yayınlayacağız.)

Yeni yemek takımı almak isteyen veya çeyizini tamamlamak isteyen bayanların en çok merak ettiği konu olan “Kare yemek takımı mı yoksa yuvarlak yemek takımı mı?” sorusu için verilecek en güzel yanıt ise kişinin hangisini beğeniyor ise onu almasıdır. Çünkü iki yemek takımı arasında çok aşırı farklar yoktur.

Yuvarlak Yemek Takımı

Son yılların getirdiği yeniliklere uğrayarak değişimini sürdüren yemek takımları da da iki çeşit halinde üretilmeye başladılar. (Tabi kendi aralarında desen ve boyut farklılık ile ayrılıyor olsalar da.) En çok kullanılan ve günlük kullanım için en ideal olan yuvarlak yemek takımlarının en büyük avantajı kolay şekilde her türlü bulaşık makinesine uyum sağlanmasıdır. Ayrıca daha ekonomik olması da yine avantajları arasındadır.

Çok eskiden beri kullanılan yuvarlak yemek takımları; senelerin eskitemediği modellerdir. Özellikle son yıllarda farklı detaylarda ve özelliklerde üretimleri yapılan yuvarlak yemek takımlarının her firmaya özgü kalite standartları olduğu için her firmanın yemek takımı da kendine göre kalite sınıfına ayrılır.

Kare Yemek Takımı

Kare yemek takımları genelde günlük kullanım için alınmıyor. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan misafir takımları için adeta biçilmiş kaftan olan kare yemek takımları şık ve estetik görüntülü sofraların baş tacı oluyor. Eskiden beri alışkın olduğumuz günlük kullanımda rahat ettiğimiz yuvarlak yemek takımları ile arasındaki fark fiyat, şekil ve bulaşık makinesi içine sığma problemidir. Yani çoğu bayan kare yemek takımının bulaşık makinesi içine sığmadığı yönünde bilgiler paylaşmaktadır. Tabi bu bilginin yanıltıcı olma özelliği de vardır. Belki de kare yemek takımları eski tip bulaşık makinesine çok fazla uyum sağlayamıyor. Bu yüzden özellikle çeyiz alışverişinde kare yemek takımı ile bulaşık makinesi uyumu iyi şekilde analiz edilmesi gerekiyor.

Ayrıca her sezon daha farklı ve şık şekilde tasarlanan yemek takımlarının alınması esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurlardan en önemlisi ise takımın makinede yıkanma esnasında özelliklerinin bozulup bozulmadığıdır. Bu tip bilgilere de dikkat ederek çeyizinizi tamamlayabilirsiniz. Zaten yukarıda da yazdığımız gibi bu konu detaylı bir konu olduğu için başka bir gün yemek takımı alırken nelere dikkat edilmelidir konulu bir makale paylaşacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.