Tesettür Ve Blog

Yatak Odasında Ayna Olur Mu?

Yatak Odasında Ayna Olur Mu?

Feng Shui ile ilgilenenler yatak odasında ayna bulundurmanın enerji akışını bozduğunu ve enerjiyi hapsettiğini çok iyi bilirler. Özellikle tam yatağın karşında olan ve yatağı tamamen gösteren ayna modellerinden mutlaka uzak durmanız gerekiyor. Bugünkü konumuzu bu şekilde bir konu üzerinden yani “Yatak odasında ayna olur mu“? sorusu ile ilgili olarak bilgiler paylaşacağız.

Neden Yatak Odasında Ayna Olmamalı?

Yatak odası insanların dinlenip ertesi güne zinde başlamaları için ayrılan istirahat yeridir. Burada olan eşyalar veya dekorasyon örneği mutlaka kişinin konforuna uygun ve dinlendirici nitelikte olaması gerekmektedir. Fakat son zamanlarda ortaya çıkan çok önemli sorunlardan olan uyku düzensizliği, uyku kalite bozukluğu gibi kavramları uzmanlar yatak odası eşya yerleşimi ve renk faktörlerine bağlamaktadırlar. Bunun en büyük nedenlerinden olan ayna yerleşimi de uyku kalitesini bozan etkenler arasında yer alıyor.

Peki yatak odasında neden ayna olmamalıdır? Bunun cevabını bir çok başlık altında sizlere sunabiliriz. Ama en önemli faktörlerden birisinden bahsetmek gerekirse enerji akışını bozması ve kişinin uyku esnasında enerji tıkanıklığı ile ertesi güne kendini bitkin halsiz ve sinirli girmesidir. Bunun dışında özellikle yatağın hemen karşısında olan aynalar; gece uyanıldığında uyku sersemliği ile kendini gördüğünde korkmasıdır. Zaten bir çok korku filminden aşina olunmuştur bu tür sahnelere.

Feng Shui’ ye geri döndüğümüzde, yatak odasında aynaların olması yine çok iyi karşılanmıyor. Feng Shui’ya göre özellikle evli insanların yatağının hemen karşında tam boy büyük ayna kullanması, eşler arasında sadakatsizliğe neden olmaktadır. Hatta bunu açıklaması da şu şekilde oluyor. Yatağın karşısına bulunan ayna sizi kopyaladığı için; birden fazla eşli olmanıza neden oluyor. Yani normalde 2 kişisiniz fakat ayna sizi 4 kişi enerjisine hapsediyor denilmektedir. ( Ne kadar doğru bilemiyoruz. )

Yatak Odasında Aynalar Nerde Olmalı?

Yatak odasında ayna istiyorsanız eğer; aynalar mutlaka uyurken sizi göstermeyecek yerlerde olması gerekiyor. Hatta büyük boy aynalar yerine küçük boy aynalar daha uygun olacaktır.

Ayrıca iki ayna ortasında yatmamaya da çok dikkat edilmelidir. Çünkü aynalar arasında enerji akışı sizin ruhen ve bedenen yorulmanıza neden olacaktır. Bunun dışında  pencere karşında olan aynalarda yine uzmanlar tarafından önerilmemektedir .

Yatak odası dekorasyonunda ayna kullanmak istiyorsanız; ayna mutlaka, yatağın görünmeyeceği yerde olması gerekiyor. Bu sizin ruhsal ve bedenen daha rahat olmanızı ve yeni gunde zinde başlamanıza neden olur. Eğer vücudunuzda enerji akışı olmadığını ve tüm bu iddiaların yanlış olduğunu düşünüyorsanız size verilecek en iyi örnek migreni olan kişilerdir. Etrafınızda veya ailenizde migreni olan kişilere şahit olmuşsunuzdur. Bu kişilerin migren belirtileri başladığında kokuya sese ve ışığa karşı çok aşırı hassas olurlar. Bu durum aslında vücuttaki enerji tıkanıklığı ile alakalı bir durumdur. ( Benim iddiam değildir. Bazı kaynaklarda bu şekil de yazıyor)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.