Tesettür Ve Blog

Yarasa Kol Bluz Dikimi ( Çok Kolay)

Yarasa Kol Bluz Dikimi ( Çok Kolay)

Yarasa kol bluz, elbise, ferace veya herhangi bir üst kıyafet her zaman kullanışlı olduğu kadar şık bir duruş içinde önemli bir kıyafet seçeneği olmuştur. Özellikle üst bölgesinde kilo sorunu olan bayanların tercih ettiği bu modeller; sizin daha rahat etmenize yardımcı olacaktır. Bugün sizlere evinizde daha ekonomik şekilde dikim yapacağınız üstelik çok kolay bir yarasa kol bluz dikimi hakkında bilgiler sunacağız.

Yarasa Kol Bluz Dikimi

Yarasa kol modeller genelde bir dönem çok popüler olurken diğer dönemde bir kaybolma durumu yaşarlar. Bunun nedeni sanırım biz tüketicilerin aynı şeyleri istemenizle alakalı bir durum. Bugün sizlere çok kolay bir yarasa kol bluz dikimi hakkında bilgiler sunacağımız için istediniz zaman rahatlıkla bluzunuzu kolay şekilde modasına uygun dikebileceksiniz. Üstelik kalıp kullanmadan yapacağınız için daha hızlı ve kolay olacaktır.

Şimdi yarasa kol bluz dikimi için ön hazırlıklara geçelim. Size gerekli olan herhangi bir bluzunuz, iğne ve istediğiniz renkte penye kumaştır. Resimdende gördüğünüz gibi kumaşı 2 tane dikdörtgen şekilde olan kumaşı katlayarak üst üste koyuyorsunuz.

Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız eğer şöyle yapın. 1 tane dikdörtgen kumaş ön olsun diğer kumaş arka olsun. Şimdi bu iki kumaşı da ayrı ayrı boyuna doğru tek bir kat olacak şekilde katlayın ve üst üste koyun. Bluzunuzuda ikiye katlarak resimdeki gibi kumaşların üzerine güzelce yerleştirin. Bu arada kumaşların kaymaması için etrafını güzelce iğneleyin.

Bluzunuzu kumaşın üzerine yerleştirirken kumaşların açık tarafı bluzun önünde kalsın. Şimdi geldi en önemli kısma bir sabunu alarak resimde gördüğünüz gibi bluzun etrafını çizin. Resimde de gördüğünüz gibi kol kısmı biraz aşağıda kalıyor ve o şekilde kalıpsız kumaşa çizim yapılıyor.

Yarasa kol bluz dikiminde çizme işlemi bittikten sonra makas yardımı ile fazla kumaşı kesin.

Kumaşın üzerinden bluzu almadan boğaz kısmını da resimdeki gibi işaretleyin ve kesin.

Bluz artık dikime gidebilir dikimden sonrada rahat rahat giyebilirsiniz.

Dikim esnasında yarasa kol bluzun kenarlarını boyun kısmını ve bluzun etek uçlarını düzgünce dikin. İsterseniz dikim sonrası süslemede yapabilirsiniz.

Yarasa Kol Bluz Dikiminde Kalıp Çıkarma

Kalıp çıkarma işlemi biraz zahmetli olduğu için sizlere daha kolay yoldan yarasa kol bluz dikimini resimli olarak anlatmaya çalıştık. Bu şekilde dikeceğiniz bluzda kalıp çıkarılarak yapılan bluz ile aynı olacaktır.

Bluzunuzu dikmek için kalıp kullanmak istiyorsanız bunun için ilk ölçülerinizi kol boyunuzu alarak bir kağıda not edin ve bu bilgileri çizdiğiniz kalıp üzerine ölçülü şekilde ayarlayın. Kalıp kağıdınız yoksa gazeteleri birbirine yapıştırarak kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Yarasa Kol Bluz Dikimi Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.