Tesettür Ve Blog

Vücut Tipine Göre Triko Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Triko Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Trikolar kış sezonunun en önemli materyali olurken soğuğa karşı koruyucu olması da albenisini artırıyor. Tesettür giyimin güzide parçalarından olan triko elbiselerde aynı şekilde sımsıcak tutması ve şık olmaları nedeni ile tercih ediliyor. Sezonun iddalı olan parçalarından triko elbiseler her giyim şekline kolaylıkla uyum sağlıyor. İster salaş isterseniz daha toplu yada çok aksesuarlı hiç farketmez her şekli kolayca bulunabiliyor.

Tesettür giyimde triko elbiselerin kullanım alanı çok fazla olduğu için de ayrı bir önem taşıyor. Uçsuz bucaksız kombin imkanı sunarak basit bir şıklığa kapıyı aralıyor. Genelde elbise konusunda bayanlar çekingen davranıyor. Bunun nedeni ise vücut tipine elbiselerin uyum sağlamamasından kaynaklanıyor. Oysaki vücut tipinize göre bir seçim yaptığınızda olduğunuzdan daha zayıf ve uzun görüneceksiz. Peki vücut tipine göre triko elbise nasıl seçilmelidir. Cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olanlar

Kum saatine benzeyen vücut tipi en şanslı olan grubun içinde. Çünkü bu şekilde vücut hattına sahip olan bayanlar orantılı bir yapıya sahip oldukları için istedikleri modeli rahatlıkla vücuduna uydurabilir. Sık örgüye sahip trikolar veya kup kesimli elbiseler ve triko elbiseler tam size göre. Bunların dışında salaş elbiselerde size çok yakışacaktır.

Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar

Üst kısmı ince basen ve popo kısmı geniş olan bayanlar tüm elbise modellerinden kaçınan grubun içinde. Fakat elbise giymek isteyipte armut şeklinde bir vücuda sahip olduğu için bundan vazgeçen tesettürlü bayanlar bir kaç hile ile durumu tersine çevirebilirler. Bunun için yapmaları gereken sadece elbisenin ayrıntılarını kullanmaktır. Örneğin yanları koyu renkte olan triko elbise giyerek hem sürekli koyu giymekten kaçınmış hemde daha zayıf görünmüş olursunuz. Aynı şekilde boydan dikine çizgiler ve elbisenin kesim şekli sizi şık ve zayıf gösterecektir.

Ters Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar

Ters armut vücut şekilde üst kısmın daha kilolu alt kısmın ise daha zayıf olduğu vücut tipine verilen isimdir. Bu şekilde vücut hatlarına sahip olan tesettürlü bayanlar triko elbise seçimini ters yönde yapmalıdır. Yani armut vücuda sahip olanların tam zıttını yapmaları ve dikkati üst bölgeye toplamaları gerekir. Örneğin üst kısım sade fakat eteklerinde desenli olan bir model deneyebilirsiniz veya üst kısım koyu alt kısım daha açık tonlarda bir elbiseyi tercih edebilirsiniz. Böylece daha zayıf ve şık görünürsünüz.

Elma Vücut Tipine Sahip Olanlar

Elma tipi vücut hatlarına sahip olan bayanlar için en ideal giyim şekli salaş giyimdir. Böylece fazla kilolu bölgeler kamufle olur. Salaş triko elbiseye uygun şekilde aksesuar kullanıldığında şıklık kaçınılmaz olur. Genelde göbek bölgesine kadar uzayan kolyelerden kaçınılarak boyun kısmında biten kısa kolyeler tercih edilmesi gerekir. Böylece dikkat boyun kısmında olacaktır. Bilek kısmında biten etek boyu da sizi uzun gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.