Tesettür Ve Blog

Vizon Rengi Salon Dekorasyonu

Vizon Rengi Salon Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda kullanılan asil renklerden olan vizon rengi, gerek mobilya dekorasyonunda gerekse tekstil ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor. Kahverengiye ve griye yakın bir ton olduğu için aslında kombinasyonu kolay bir renktir. Bugün sizlere vizon rengi salon dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Vizon Rengine Yakışan Renkler

Vizon rengi vahşi bir hayvanın kürk rengi olduğu için, doğaya uygun tonlar arasında yer alır. Bu yüzden bu renk canlı renkler ile daha uyumludur. Örneğin kapalı vizon rengi bir koltuğa canlı renklerden kullanacağınız kırlentler çok hoş ve şık duracaktır. Bu yüzden eğer çok duru ve sade bir salon dekorasyonu istemiyorsanız tercihinizi canlı renklerden yana kullanmanız uygun olur.

Vizon rengine yakışan renklere baktığımızda ise bu renkler mor, sarı, kırmızı, pembe, mavi, turuncu, beyaz, krem, yeşil ve tonları olduğunu görüyoruz. Dekorasyonda siyah renk pek tercih edilmediği için siyah renk vizon rengine yakışsa dahi ev dekorasyonunda kullanılmıyor. Sizde siyah ve vizonu kullanmak istiyorsanız dikkatli ve eşit dağılımlı olacak şekilde kullanmanız gerekiyor.

Vizon Rengi Koltuğa Uygun Halı Ve Perde

Vizon rengi kıyafet kombinleri için tıklayın. 

Vizon rengi hoş bir renktir. Bu yüzden dekorasyonda kullanımı da oldukça kolaydır. Fakat ortamın ışık alımı veya aydınlanması renklerin kullanımı açısından önemlidir. Bu yüzden yeterince ışık almadığını düşündüğünüz ortamda duvar boyası olarak vizon rengini tercih etmeyin. Eğer tercih ederseniz bu durumda ortam daha boğuk ve kapalı olacaktır. Bunun yerine aydınlanma sorunu olan ortamlarda vizon rengi mobilya kullanmak daha uygun olacaktır.

Vizon rengi mobilya seçimi ortama hoş bir hava katarken aynı zamanda lüks ve zenginliği de taşıyor. Bu yüzden seçilen mobilya ile salon dekorasyonunda kullanılan tekstil ürünlerinin birbirlerini tamamlayacak özellikte olması gerekir. Örneğin vizon rengi koltuklara uygun halı rengi olarak toprak tonlarında halı seçebilirsiniz. Halı rengi düz veya desenli olabilir bu koltuğun rengine zarar vermeyecektir.

Vizon rengi koltuğa uygun halı renkleri olarak; turkuaz, pembe, krem rengi, bej, fildişi rengi, saman sarısı rengi, dore rengi gibi tonları örnek verebiliriz. Halınızı düz şekilde kullanmak istiyorsanız canlı renklerden de yararlanabilirsiniz.

Perde rengi seçimi daha zor bir seçim şeklidir. Çünkü vizon rengi salon dekorasyonunda genelde renk geçişleri kademeli oluyor, bu yüzden perdeler daha arka planda kalıyor. Vizon rengi koltuklara uygun perde rengi olarak halıya da zıt düşmeyen tonlar tercih edilmesi gerekiyor. Örneğin halı rengini krem üzerine desenli bir model kullandıysanız perdeyi düz vizon rengi şeklinde de kullanabilirsiniz. Halı eğer düz renkte ise bu sefer perdeleri yine hareketli renklerden desenli şekilde kullanabilirsiniz.

Vizon rengi salon dekorasyonu her zaman zenginliği ve lüks yaşamı simgelemez. Eğer lüks ve gösterişli bir salon dekorasyonu istiyorsanız vizon rengi salonda altın renkli aksesuarlara yer vermeniz gerekiyor. Aşağıda vizon rengi salon dekorasyon örneklerini bulabilirsiniz.

Vizon Rengi Salon Resim Galerisi

Yorumlar
  1. barış dedi ki:

    Çok iyi gerçekten

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.