Tesettür Ve Blog

Uzun Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Uzun Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Tesettür giyimde elbiselerin boy uzunluğu her zaman sorun olmuştur. Kimi bayana beğendiği elbise tam olurken kimisine uzun veya kısa gelebiliyor. Bugünkü konumuz uzun tesettürlü bayanların giyim şekli üzerine olacaktır.

Boyu kısa olan bayanlar boyu uzun olan bayanların giyiminin daha kolay olduğunu düşünürler. Fakat bu tamamen yanlış bir düşünceden ibarettir. Çünkü her bayanın fiziki yapısı genelde bazı kalıplara girmekte zorluk çıkarır. Bunlardan en önemlisi de uzun boylu olmaktır. Kısa boylu bir bayana elbise boyu kısaltılarak çözüm bulunurken boyu uzun bayana bu konuda sadece düzgün ve kendine uygun özellikte elbise seçmesi ile çözüm oluyor. Düzgün ve vücut hatlarına uygun yapılan kıyafet kombinleri her zaman işe yaramış ve sorun gibi görünen olumsuzluklar minimum seviyeye indirilmiştir.

Uzun Boylu Bayanlara Salaş Modeller İdeal

Boyu uzun olan tesettürlü bayanlara en iyi giyim şekli hiç şüphesiz salaş modeller oluyor. Çünkü salaş modeller uygun şekilde kombinlendiğinde bayanların uzun boy sorununu çözüyor. Hırkalar, bol paça pantolonlar, salaş gömlekler uzun boylu kadınların tesettür giyim şeklinde kullanabilecekleri parçalardır.

Uzun Bayanlarda Tunik Seçimi

Kapalı bayanların çoğunluğu özel günler dışında genelde tunik pantolon kombininden vazgeçemezler. Tunik modelleri her ne kadar rahat ve kolay şekilde kombinleniyor olsada en kötü dezavantajı boyu kesmesidir. Bu yüzden bu tarz kıyafetler alınırken boy uzunluğuna göre seçim yapılmalıdır. Boyu uzun olan tesettürlü bayanların hiç tereddüt etmeden seçecekleri tunikler boylarını biraz daha kısa göstererek istedikleri boy uzunluğuna inmelerini sağlayacaktır.

Eşarp Veya Şal Bağlama Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimin olmazsa olmazı olan
başörtüleri; uzun boylu bayanlarda uygun şekilde bağlandığında boyu daha kısa gösterek istenilen uzunlukta olunmasını sağlarlar. Bağlanan şalın veya eşarbın uç kısımları arkada bağlanması gerekir. Ayrıca omuz kısımlarına doğru dökümlü olan baş örtüleri diğer örtülere göre uzun boylular için daha avantajlıdır. Eşarbın omuz hizasında kalarak ve omuzları örterek kullanılması boyu biraz daha kısa gösterecektir.

Dış Giyim Parçaları Nasıl Olmalıdır?

Uzun boylu bayanlar dış giyim için kesinlikle dökümlü kumaşlardan tasarlanmış modelleri tercih etmeleri gerekir. Özellikle yaz aylarının vaz geçilmez parçaları olan feracaler bu konuda sizlere fazlası ile yararlı olacaklardır.

Uzun Boylular İçin Etek Seçimi

Hem uzun hemde zayıf bir bayan kesinlikle pileli ya da pliseli etek tercih
etmesi gerekir. Böylece hem daha kısa hem de daha dolgun görünecektir.
Fazla kilosu olan bayanlar ise çan etek veya düz kesim etekler tercih etmeleri gerekir. Eteklerin üzerine ise karpuz kol gömlekler veya düz kesim gömlekler tercih edilebilir. Eğer blazer veya biker tarzında giyim istiyorsanız bu tarzda da giyinebilirsiniz. Elbise seçimleri de yine aynı özelliklerde olması hem şık hemde estetik görüntü için en ideal olanıdır. Fakat elbiselerin boyu uzun olmamalıdır ve bilek hizasında bitmelidir.

Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.