Tesettür Ve Blog

Tesettürlü Bayanların Vücut Tipine Elbise Seçimi

Tesettürlü Bayanların Vücut Tipine Elbise Seçimi

Tesettür giyim alanında tasarımcıların özel olarak tasarladıkları çok fazla tesettür giyim eşyası bulunmaktadır. Böylece tesettürlü bayanların şık ve modern bir görüntüyü oluşturması çok daha kolay olmuştur. Tesettür alanında her geçen gün yeniliğin olması, her kesimden bayanı tesettür giyime hayran bırakmayı başarmıştır. Fakat bu giyim doğru ve vücut hatlarına yönelik olması gerekir. Düzgün bir elbise kombini yani sıra vücut tipine uygun nitelikte giyilen elbiseler, sizin daha şık alımlı ve modern bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Çünkü doğru şekilde vücut tipine uygun seçilmeyen kıyafetler ne kadar güzel kombinlenirse kombinlesin sizi şık göstermeyecektir. Bu yüzden siz vücut hatlarınızı doğru tanıyarak size yakışan kıyafeti seçmeniz gerekir.
Bugün sizlere tesettürlüler için vücut tipine uygun kıyafet seçimi hakkında bilgiler vereceğiz.

Vücut tipine göre tesettür elbise nasıl seçilmeli?

Tesettürlü geniş basenli bayanlar
Basen bölgesi geniş üst kısmı ince olan bayanların tercih etmesi gereken elbise türü kesinlikle A kesim olmalıdır. Çünkü bu tarz elbiseler üstten dar gelip aşağıya doğru bollaştığı için basen ve kalça bölgenizi gizleyecektir. Özellikle tam göğüs altından itibaren bollaşan A kesim kıyafetler sizin zayıf şık ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Basen bölgesi kilolu olan bayanlar kesinlikle balık model elbise ve basen bölgesi işlemeli tunik bluz tarzı kıyafet giymemesi gerekir. Pantolon seçimlerinde ise pantolon kesinlikle dar paça ve düşük bel pantolon olmaması gerekir.

Tesettürlü kilolu olan bayanlar:
Tüm vücuduna eşit şekilde kilo dağılımı olmuş olan bayanlar, iki parçalı elbiseleri tercih etmeleri gerekir. Alt kısmı farklı üst kısmı farklı olan kıyafetleri seçerek kombin yapıldığında şıklık ve incelik kaçınılmaz olacaktır. Kilolu bayanların elbise renk seçimi illaki koyu ve siyah olmak zorunda değil bunun yerine yanları koyu o ve siyah ortası canlı renkleri barındıran kıyafetler seçilebilir. Ayrıca dikey şekilde çizgili kıyafet seçimi yine kilolu bayanları daha zayıf gösterecektir. Bunun dışında uzun ceket ve yelek ile kombin tamamlanırsa bu sizi hem zayıf hemde şık gösterecektir.

Tesettürlü beli kalın ve göbekli olan bayanlar
Bel kısmı oyuntulu olan kıyafetler tam size göre. Çünkü bu tip kıyafetler bel bölgenizdeki kiloyu kamufle ederek sizi daha zayıf gösterecektir. Bel bölgesi koyu renklerde oyuntulu olan kıyafetler göbek ve bel bölgesi sorunu olan bayanların kurtarıcısı oluyor. Pantolon veya tayt üzerine giyilecek olan belden oyuntulu tunikler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bu tarz kilo sorunu olan bayanlar kesinlikle çok süslü kemer ve kuşakları olan tunik modelleri giymemeleri gerekir. Ayrıca korse kullanarak yayvan şekilde olan sorunlu bölgeyi toparlayarak daha zayıf görünebilirsiniz. Bunların dışında kilolu gösteren kumaşlardan yapılmış kıyafetleri seçmemeniz gerekir. Enine çizgili kıyafetlerde şişman gösterir. Bu yüzden dikey çizgili şekilde tasarlanmış kıyafetleri seçmeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.