Tesettür Ve Blog

Tesettürlü Bayanın Dolabında Olması Gereken Önemli Parçalar

Tesettürlü Bayanın Dolabında Olması Gereken Önemli Parçalar

Modanın sürekli değişen yüzü kendini yeniliklere bırakıyor olsada bazı kıyafetler vardır ki modası asla geçmez. Hatta bu kıyafetler kolay şekilde kombinlendiği içinde dolabın en gözde yerinde dururlar. Değişen sezon trendleri bu kıyafetlere dokunamaz ve yeniliğini devam ettirir. Bugün sizlere tesettürlü bir bayanın dolabında olması gereken parçalar nelerdir bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Beyaz Ve Siyah Tunik

Tunikler her zaman rahat ve şık olmak isteyen bayanların tercihi oluyor. Özellikle alt kısımda klasik giyinmek değilde spor şekilde giyinmeyi seven bayanlar için son derece önemli olan tunikler, spor ayakkabılar ile de çok güzel kombinleniyor. Tesettürlü bayanın dolabında olmazsa olmazlardan olan siyah beyaz tunikler günlük olarak veya şık bir organizasyonda da uygun şekilde kombinlendiğinde kullanılabilir. Bu yüzden seçilecek olan tuniğin tasarımına çok dikkat edilmesi gerekir. Eğer gündelik bir seçim olacak ise daha sade ve ucuz tunikler tercih edilebilir.

Uzun Etekler

Tesettürlü bayanların dolabında olmazsa olmazları olan uzun etekler zarif bir görüntü sergilemek isteyen bayanların ilk tercihleri oluyor. Özelikle ofis şıklığında kullanılan uzun kalem etekler rahat ve aynı zamanda şıklık için ideal olan parçalar arasında. Sadece kalem etek değil pileli veya kloş eteklerde tesettürlü bayanların beğenisi ile çok tercih ediliyor. Çünkü etek kombinleri pantolon kombinlerine göre biraz daha kolaydır. Etek üzerine giyilecek olan bir bluz ve o renklerde baş örtüsü ile kombin tamamlanırken pantolon ile yapılan kombin daha uzun sürer.

Lacivert Siyah Ve Beyaz Pantolon

Bu üç renkte her zaman gerekli olan renk grubu içinde yer alır. Eğer ofis şıklığı istiyorsanız siyah kumaş pantolon ile beyaz uzun gömleğinizi kombinleyerek basit bir kombin yapararak ama şık olabilirsiniz. Lacivert pantolon ise bu konuda siyah pantolondan daha avantajlı bir seçenektir. Çünkü lacivert pantolon daha kolay kombinlenebilen parçadır. Üzerine şık bir bluz giyerek hem rahat hemde şık olabilirsiniz. Ayrıca bu pantolonların hepsi aynı türden olmak zorunda değil örneğin siyah kalem bir pantolon olurken beyaz klasik kesim bir pantolon olabilir.

Siyah Ve İkinci Renkte Bir Şal

Şal veya eşarp tercihinde ilk öncelik siyahın olması gerekir. Çünkü siyah şal tüm kıyafetler ile kolay şekilde kombinlenebilir. Siyahın yanında seçilecek olan ikinci renkte bir şal da yine diğer kıyafetlere uyum sağlayacak özellikte olması gerekir.

Eşarp Mıknatısı

Son zamanlarda eşarpların ve şalların iğneden zarar görmesi ile birlikte kullanımı artan eşarp mıknatısları hem eşarbı koruyor hemde eşarp yaparken daha pratik şekilde olunmasını sağlıyor.

Spor Ve Stiletto Ayakkabı

Stiletto ayakkabının renk tercihi siyah olurken sporda bu renk biraz daha açık tonlarda olması gerekir. Klasik bir giyimde imdada yetişen stiletto ayakkabılar spor giyimde yine şıklık ve zariflik katıyor. Özellikle dar paça pantolon ile mükemmel bir bütün sağlayarak zarif bir görüntü oluşmasını sağlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.