Tesettür Ve Blog

Tesettür Tunikler Nasıl Kombinlenebilir?

Tesettür Tunikler Nasıl Kombinlenebilir?

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarından olan tunikler, her sezon yeni tasarımları ile tesettürlü bayanların beğenisini alıyor. Hem günlük hemde özel günlerde çok fazla tercih edilen tunikler rahatlık ile şıklığı aynı anda sunarak hoş bir kombin oluşturulmasını sağlıyor. Tunikler pantolon üstü olarak kullanılıyor olsada muhafazakar kesimden bayanlar etek üstü olarak da çok fazla tunik modellerini kullanıyor,

Tesettür Tunikler Ne Şekilde Kombinlenir?

Tuniklerin kullanım alanı her geçen gün daha fazla şekilde yaygınlaştığı için örtülü veya örtüsüz her bayan tunik çeşitlerini yakından takip ediyor. Her giyim şekline rahatlıkla uyum sağlayan tunik modelleri renkleri ve kesimleri ile de farklılıklarını ortaya koyuyorlar. Rahat giyinmeyi severlerin tercihi bol dökümlü ve bol olan modeller olurken, şık olmak isteyen bayanların tercihi dar ve asimetrik kesimli tuniklerden yana oluyor.

Tunik kombinleri aslında en kolay olan kombin çeşitleri arasında yer alır. Her türlü organizasyonada uyum sağladığı için çok fazla tercih edilir. Dar paçalı bir pantolon ile kombin yapacağınız tunik modeli genelde bol dökümlü ve üzerinize yapışmayan özellikte olması gerekir. Fakat tersinde bir kombin yapmak ve pantolonu bol kesimden yana kullanmak istiyorsanız bu sefer tuniğin daha şık ve gösterişli olması gerekir. Bunun için lazer kesimli asimetrik tunikler en ideal seçim olacaktır. Bol bir pantolon üzerine daha dar kesimli ve işlemeli tunikler hoş duracaktır. Salaş giyimden hoşlanıyorsanız eğer tunik pantolon giyim şekli tam size göre. Unutmayın eğer çok fazla bol giyerseniz bu sefer kilo sorununuz varsa daha da fazla kilolu görüneceksiz.

Tunik kombinlerinde salaş dar uyumundan sonra diğer önemli ayrıntı ise renk geçişleridir. Örneğin çok hareketli ve renkli olan bir tunik altına mutlaka çok sade ve durgun renklerde bir pantolon giyilmelidir. Aksi halde çok fazla göz yorucu bir kombin yapmış olursunuz. Aynı şekilde desenli bir pantolon giyerseniz üzerinizde olan tunik daha sade ve ayrıntıları olmayan bir özellikte olması gerekir.

Renk geçişleri sadece desenlerde değil aynı zamanda iki rengin bir arada kullanılmasında da etkilidir. Örneğin koyu bir pantolon üzerine daha açık renkli tunik giymek sizi hoş bir görüntüye sokacaktır.

Tunik İle Yelek Kombini

Tunikler tek başına kombin edilebileceği gibi yelekler ile de bütünlük sağlayabilir. Özellikle kısa olan tuniklerin üzerine giyilen mevsimine uygun yelek sizi oldukça şık gösterecektir. Eğer kilo sorunuz varsa ve açık bir tunik giymek istiyorsanız bu kombin türü tam size göre. Açık renkli tuniğin üzerine koyu renkli bir yelek giyerek ve uyumlu bir pantolon seçerek harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

Etek İle Tunik Kombini

Tunikler sadece pantolon ile kombin edilmez. Bunun yanında etekler ile de çok güzel kombin edilir. Örneğin A kesim bir etek üzerine giyeceğiniz dar bir tunik size en rahat kombin türünü sunacaktır.

Önemli Not:

Yukarıda yazdığımız giyim şekli Tesettür giyime tam anlamı ile uyum sağlaması için dışarı çıkıldığında dış elbise ile kapatılması gerekir. Aksi halde bu giyim şekli tesettür giyime uymaz. Tesettür giyimde dış elbise şarttır ayrıca bol olması ve vücut hatlarını belli etmemesi aynı zamanda şeffaf olmaması gerekir. Erkek elbisesine ve gayrimüslim elbisesine benzememelidir. Tesettür giyimin bu en önemli yönünü hatırlatmak üzerimizde bir borçtur.

Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.