Tesettür Ve Blog

Tesettür Trençkot Kombinleri

Tesettür Trençkot Kombinleri

Sonbaharda ve ilkbaharda en çok kullanılan parçalardan olan trençkotlar, klasik kesimi ve renginin güzelliği ile bayanların en favorisi parçası oluyor. Her hava durumuna rahatlık ile uyum sağlayarak dış giyim için kullanılan bu parçalar yağmur çamur her zaman rahatlık ile kullanılıyor. İçi astarlı olan ve su geçirmeyen özellikte olan bu pardüseler tesettür firmalarının farklı model tasarımları ile yine bu sene dikkat çeken en önemli tasarımlar olmaya devam ediyor. Dış giyimde şık ve zarif bir görüntü sergilemek isteyen bayanların tercihi olan trençkotların seçim kombin önerileri aşağıda yer almaktadır.

Trençkotun Rengi Nasıl Olmalı?

Trençkotun asıl rengi bilindiği gibi bej rengidir. Son yıllarda yapılan tasarımlarda bej rengin kendini desenlere veya farklı renklere bıraktığını görüyoruz. Peki bu renkler arasından hangisi seçilmeli? Bunun cevabı için önceliğiniz kendi kıyafetleriniz olsun.

Yani dolabınıza baktığınızda kıyafetleriniz ile en çok hangi renk uyum sağlıyor ise o renkte bir trençkot satın alın. Fakat çok açık ve canlı renkler dış giyimde pek hoş durmadığı için bu tarzda bir tercih yapılmaması gerekir. Trençkot seçiminde bej rengi dışında kahve, siyah, haki ya da lacivert tonlarında olan modelleri tercih ederek şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Çünkü bu renkler ile kıyafetlerinizi çok kolay şekilde kombinleyebilirsiniz.

Trençkot Seçerken Boy Önemli Mi?

Trençkot seçiminde yapılan en büyük hatalardan birisi de boy kriterlenin göz ardı edilmesidir. Çünkü seçeneğiniz parça yanlış şekilde seçildiğinde sizi daha kısa gösterebilir. Bu yüzden boyunuza uygun nitelikte bir parça seçmeniz gerekir.

Kısa boylu bayanlar trençkot seçimini diz hizasında biten değilde daha uzun olan pardesü boy diye tabir edilen uzunlukta olanı tercih etmeleri gerekir. Hem kısa hemde kilo sorunu olana bayanlar kemeri de bağlanmaması gerekmektedir. Çünkü kemer bağlandığında vücudu ikiye böldüğü için hem daha kilolu hemde daha kısa görünmeye neden oluyor.

Desen Olmadan Olmaz Diyenlere Trençkot

Desenli parçalar ne kadar zor kombin yapılırsa yapılsın bazı bayanlar bu tarz giyimden vazgeçemiyor. Desenli olan trençkotların kombini diğer desenli parçalara göre daha kolay olur. Yapmanız gereken desenin altına giyeceğiniz parçaların veya baş örtüsünün düz renklerden olmasıdır. Bunun yapmak içinde trençkot bulunan desenin herhangi bir tonunda seçim yapmanız gerekir. Özellikle spor giyimde tercih edilen desenli trençkotların en uygun kombini altına giyilecek olan kot pantolon veya kot etek ile oluyor. Desenli trençkotlarda her nekadar çiçekli desenler tercih ediliyor olsa da son yıllarda leopar desenli trençkotlarda popüler olmaya devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.