Tesettür Ve Blog

Tesettür Ten Rengine Göre Makyaj

Tesettür Ten Rengine Göre Makyaj

Makyaj tesettürlü veya tesettürlü olmayan bayanların güzelliklerini dahada ön plana çıkarmak için kozmetik ürünler ile uyguladıkları işlemdir. Bayanların çok önem verdikleri makyaj onların güzellik kavramını oluşturan en önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden makyaj ürünlerini özenle seçer ve aynı özenle cildine uygularlar. Güzellik reçetelerinin en önemli maddesi olan makyaj yapmak; çoğu bayanın kendini daha iyi hissetmesini de sağlayan durumdur. Dolayısıyla makyaj onların çekicilik ve güzellik formülleri arasındadır.

Peki makyaj nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı herkes kolay şekilde verir, çünkü cevap basittir. Kozmetik ürünler ile cilt yüzeyine yapılan işleme makyaj yapmak denir diye. Fakat unutulmaması gerekir ki herkes makyaj yapabilir ama herkes doğru ve kuralına uygun makyaj yapamaz. Bugün sizlere ten rengine göre makyaj nasıl yapılmalı bu konuda bilgilere vereceğiz. Çünkü yanlış yapılan ve ten rengine uygun olmayan makyaj sizi kötü gösterecektir.

Ten Rengine Uygun Makyaj Nasıl Olmalı?

Bayanlar tesettür makyajı yapacakları zaman yanlış makyaj ürünü seçerseler ten rengine zıt düşen bir makyaj yapmış olur sonucunda ise güzelliklerine gölge düşünebilir. Bu yüzden ten rengine uygun olan malzeme seçilmeli ve yine ten rengine uygun tonda bir makyaj yapılmalıdır.

Etrafınızda şahit olmuşsunuzdur normal zamanda harika makyaj yapan bir kız nişanında veya düğününde normal zamanki makyajindan çok kötü bir makyaj ile o günü geçiriyordur. Hatta o kıza şöyle söylerler ” Keşke makyaj yapmasaydın normal halin çok daha güzeldi” diye. Bunun nedeni o kızın kendi cilt tonuna uygun tarzda makyaj yapması ile alakalı olan bir durumdur. Çünkü kız normal zamanda cildini iyi tanıyarak makyajını yapmıştır. Özel günde ise profesyonel olmayan kişiler tarafından yanlış makyaj yapıldığı için kötü bir makyaj olmuştur. Bugünkü konumuzda ten rengine uygun nasıl makyaj yapılır öğrenelim.

Açık tenli bayanlar

Süt gibiyim diye abartılan ve tabir edilen bayanların cilt rengidir. Yalın olan cilt dokusu aynı zamanda saf haldedir. Bu cilt tonuna sahip olan bayanlar bu dokuyu bozmadan canlı renkler kullanarak hoş bir makyaj yapabilirler. Pembe allıkların kesinlikle kullanılması gerekir. Böylece cildin solgun rengi canlanacaktır. Far seçiminde ise toprak tonları tercih edilebilir. Dudaklarda ise çarpıcı ve canlı renkler kullanılmalıdır. Yine göz kalemi koyu şekilde çekilmelidir.

Orta tenli bayanlar

Bu ten rengine sahip bayanlar açık ten rengine sahip olan bayanlardan biraz daha yanık bir tona sahiptirler. Bu ten rengine sahip olan bayanlar şeftali tonlarında bir allık seçimi yapmalıdırlar. Ayrıca doğallıktan uzaklaşmadan yine fondöten seçimini cilt renginden sadece bir ton koyu olacak şekilde seçmelidirler. Sütlü kahve rengi ve bej tonları far ayrıca çok canlı bir ruj sizin için ideal olan renklerdir.

Buğday tenli bayanlar

Buğday rengi tene sahip olan bayanlar dudak ve göz makyajinda canlı renkleri kullanmaları gerekir. Renkli ve canlı farlar bu tene sahip olan bayanlar için en ideal olanıdır. Seçecekleri renkler ise şeftali altın karamel ve mercan olabilir.

Esmer tenli bayanlar

Esmer tenli bayanlar renk konusunda en özgür olan grubun içinde yer alır. Işıltılı ve simli tonlar en ideal olan seçimdir. Altın bakır ve çikolata renkleride bu ten için en ideal olan renkler arasında yer alır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.