Tesettür Ve Blog

Tesettür Sarı Renk Hangi Renk İle Kombinlenir?

Tesettür Sarı Renk Hangi Renk İle Kombinlenir?

Son zamanlarda sarı renkli kıyafet modellerini etek, elbise, t-shirt, ceket gibi birçok parçada görüyoruz. Sarı rengi kıyafetinde taşımaya cesaret edenler, bunun faydasını şıklık ve zariflik ile gösteriyor. Çünkü sarı kıyafet tercihi yapanlar sarı rengin hakim olduğu çekicilik ve ihtişamı ufak dokunuşlar ile buluşturarak yapmış olduğu kombine yüklüyor.

Soğuk günlerde her nedense kullanılan renkler hep koyu olur. Bunun nedeni koyu renklerin sıcağı hapsediyor olması olsada, artık bu dönem kapandı ve yerine soğuk günlerde canlı renkler giyme dönemi başladı. Özellikle kırmızı, sarı ve lacivertin açık tonları her zaman favori olan renkler arasında yer alarak yaz kış ortak şekilde giyiniliyor. Sarı renkli kombinler denildiğinde akıllara civciv sarısı geliyor olsada sarı rengin her tonu çok güzel ve her tonu çok özel. Sarı rengin daha koyu olan tonunu ozel ile sonbahar ve kış aylarında rahatlık ile kullanarak kombin yapabilirsiniz.

Sarı Renkl İle Uyumlu Renkler

Siyah ve sarı uyumu

Kış renklerinden olan ve hemen hemen bir çok renk ile uyumlu olan siyah, sarının enerjik özelliği ile kombinde birleşince ortaya iddialı bir kombin çıkıyor. Siyah bir gömlek ile sarı eteğin kombinlenebileceği gibi sarı bir tunik ile siyah bir pantolon kombinlenebilir. Geriye aksesuar ile kombini hareketlendirmek kalır.

Kahverengi sarı uyumu

Sarı rengin enerjili yönü soğuk olan kahverengiye canlılık katarak zarifliği gözler önüne seriyor. Sarı rengin hakim olduğu bir kombinde dikkat edilmesi gereken ise çok fazla renk geçişlerinin olmamasıdır. Bu yüzden seçilecek aksesuarda genelde sarı ile zıt düşmeyen tonlarda olması gerekir.

Mor sarı uyumu

Gizemli ve hoş bir renk olan mor ile sarı rengin bir kombinde buluşması ortaya zarif ve uyumlu iki rengi getirecektir. Konstrat renklere bakıldığında mor rengin karşısında olan sarı zıt iki rengi oluşturuyor. Fakat bu renklerin birbiri ile uyumuda gözlerden kaçmıyor.

Yeşil ve sarı uyumu

Doğanın canlı iki rengini biraraya getiren kombinde en çok dikkat edilmesi gereken yeşilin daha az kullanılıyor olmasıdır. Yani bir baskın renk olması iki canlı rengin bir arada kullanılmasını sağlar.

Beyaz -gri sarı uyumu

Nötr renkler her zaman bütün diğer renklerin kurtarıcısı olur. Nasıl kırmızı ile beyaz yakışıyor ise sarı ile veya gri ile de çok güzel bir uyum sağlar. En kolay kullanılan nötr renkler özellikle koyu sarı olan kombinlerde daha çok uyum sağlıyor.

Sarı Rengin Aksesuarda Kullanımı

Sarı renk eşarp veya şal, çanta, ayakkabı olarak aksesuarda kullanıldığında hangi renk kıyafet tercih edilirse edilsin mükemmel bir uyumluluk sağlayacaktır. Özellikle kalıplaşmış olan siyah beyaz klasik giyimde kullanılacak sarı bir aksesuar kombine hareket katacaktır. Bu yüzden sarı renk aksesuar pastel veya nötr her türlü kombinlerde rahatlık ile tercih edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.