Tesettür Ve Blog

Makyaj Ve Bakım

Makyajı genç yaşlı her yaş grubundan bayan hayatında bir kerede olsa yapmıştır. Çünkü bayanlar doğası gereği sürekli güzel ve bakımlı olmak isterler. Bu yüzden yüzlerinde oluşan herhangi bir sorunu kozmetik ürünü ile kısa sürede yok edebilirler. Tesettur makyaj da tesettürlü bayanların yapmış olduğu doğal makyaja denir. Genelde solgun renkler kullanılarak makyajın tesettür önüne geçmesi engellenir.

Bayanlar için çok önemli olan makyaj özellikle 20 ve 30 lu yaşlar arasında çok yaygın şekilde kullanılıyor. Gerek günlük gerekse özel davetler için kullanılan makyaj malzemeleri düzgün ve kaliteli olandan kullanılması gerekir. Çünkü kalitesiz ve merdiven altı diye tabir edilen kozmetik ürünleri malesef insanın cildine ciddi anlamda zararlar veriyor.

Makyaj yapma tutkusu aslında çocukluk dönemimde başlıyor. Nedeni pek bilinmesede çocukların ilgisi de kozmetik ürünleri üzerine oluyor ve ilk etapta göz kalemi ile işleme başlıyorlar ve yıllar geçdikçe yaş 18 lere dayandığında diğer kozmetik ürünleri ile tanışılıyor. ( çocuklara kesinlikle önerilen bir durum değildir.) Aslında çocukların kozmetik ürünleri ile tanışması geç olması gerekirken erkenden tanışıyorlar.

Tesettür giyime de özgü olan makyaj tesettür makyaj çatısı altında toplanıyor. Tesettür makyaj denilince genelde sade ve solgun tonların kullanıldığı bir makyaj türü akıllara doğal olarak geliyor. Kimi bayana göre tesettürlü bayanların makyaj yapması doğru olarak kabul edilmiyor ve tesettüre zarar verdiği düşünülüyor. Bu kesinlikle herkesin kendi görüşü ile alakalı bir durumdur. Kimisine doğru gelen kimisine yanlış gelebilir. Herkes kendi makyajından sorumludur.

Tesettür makyaj aslında çok abartısı olmayan ve doğala en yakın olan makyaj türüdür. Bu yüzden çok parlak ve göz alan ürünler kullanılmaz. Yoğun olarak göz makyajı ön planda tutularak tesettür makyaj tamamlanır. Kimi zaman gözlere hafif şekilde çekilen göz kalemi ile tamamlanan makyaj kimi zaman ekstra olarak rimel sürülmesi ile tamamlanır.

Tesettür makyaj adı altında açılan bu kategori içinde tesettür makyajı porselen makyajı tesettür giyimde makyaj Nasıl olmalı göz çeşidine göre makyaj nasıl olmalıdır gibi onlarca sorunuzun cevabı vardır. Sadece bir tıklama ile istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.