Tesettür Ve Blog

Tesettür Kot Elbise Kombinleri

03.11.2017
Tesettür Kot Elbise Kombinleri

Kot kıyafetler her zaman dikkat çeken parçalar olmuştur. Bu yılda kot elbiseler özellikleri ve işlemeleri ile yine dikkatleri üzerine çekerek popülerliğini sürdürüyorlar. Kot elbiseler kolay kombin imkanı sunduğu için çok fazla tercih edilerek tesettür giyim de de önemli bir konuma sahiptir. Çok şık detaylara sahip olan kot tesettür elbiseler; spor giyinmeyi seven bayanlar tarafından tercih ediliyor ve vazgeçilmez parçaları oluyor. Özellikle bedene tam oturan ve kemerli modeller hem zarif bir görüntü için hemde spor giyim için en ideal parçalar arasında yer alıyor.

Sadece bu şekilde olan parçalar değil aynı zamanda salaş kot elbiselerde yine tesettürlü bayanlar tarafından çok tercih edilen kombin türleri arasında. Çünkü herkesin farklı bir tarzı vardır ve giyimini bu şekilde yapar. Bu yüzden sizlerde kendi tarzınızda yönelik bir kot elbise ile kombin yapabilirsiniz.

Tesettür Kot Elbise Tasarımları

Kot elbise modellerinde genelde kolsuz şekilde veya tam boy düz şekilde tasarlanan elbiseler son yıllarda cep detaylı, nakış detaylı, yakası boncuk detaylı, taş ve düğme detaylı tesettür kot elbiseler olarakta tasarlanmaktadırlar. Etek veya yaka bölgelerinde ufak detaylar ile elbiseye hareketlilik katılarak durağan bir elbiseden hareketli bir elbise şekline geçilmiştir. Böylece bu tarzda bir elbise giyildiğinde ekstra bir hareket için aksesuara gerek kalmamıştır.

Kot Tesettür Elbiselere Eşarp Veya Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

En kolay şekilde kombin edilen parçalardan olan kotlar, bu durumu elbise üzerinde de sürdürüyor. Kot bir elbise üzerine istenilen tonda ve özellikte bir baş örtüsü bağlanılabilir. Fakat eğer kot elbise fazla detaya sahip ise eşarbın veya şalın daha düz tonlarda olması gerekir.

Aynı şekilde kot elbise eğer çok sade ise bu sefer baş örtüsü ayakkabı ve takılar ile elbiseye hareketlilik kazandırılır. Kot elbiselerin ince veya kalın özellikte olanları yine eşarbın kalın veya ince olması ile ilişkilendirilmesi gerekir.

Tesettür Kot Elbiseler İle Gelen Şıklık

Kot renkler bütün renkler ile uyumlu olduğu için kolay bir kombin imkanı sunuyor. Özellikle mavinin açık tonlarına yakışan koyu renkler kotunda albenisini yükseltiyor. Kotların içinde de bir çok renk tonu var açık veya koyu kot diye tabir edilen renklere her türlü renk uyum göstermektedir. Kotun en güzel yakıştığı renk hiç kuşkusuz pudra rengi olduğu için bu yönde yapılacak kombinlerde zariflik ve şıklık aynı düzeyde olacaktır.

Tesettürlü bayanlar giyim konusunda vücut hatlarını belli etmeyen şekilde giyindikleri için kot elbiseler bunlara yönelik seçim oluyor. Yaz kış istenilen sezonda rahatlık ile giyilen kot elbiseler hem şık hemde vücut hatlarını belli etmek istemeyen bayanların favorisi oluyor. Tesettürlü bayanlara yönelik tasarlanan uzun kot elbiseler hem sportif bir giyim için hemde hızlı kombin yapmak için ayrı bir önem taşıyor.

Kot Elbise Kombinleri Resim Galerisi

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.