Tesettür Ve Blog

Tesettür Kolye Kombinleri

Tesettür Kolye Kombinleri

Kolye kullanımı çok eskiden beri kullanılan ve elbise ile farklı bir bütünlük sağlayan araçlardır. Bu yüzden kolyeler çok fazla kullanılarak, kolye ile kombinler oluşturulur. Tesettür giyim veya diğer giyim alanında çok önemli olan kolyeler ve diğer aksesuarlar doğru kullanılması gerekir. Çünkü aksesuarlar kombinin tamamlayıcı parçaları oluyor. Özellikle kolye kullanımı elbisenin görsel özelliğini biraz daha ön plana çıkararak daha zarif ve şık bir görüntü oluşmasını sağlıyor.

Tesettürlü bayanlar nasıl kolye kullanmalı?

Tesettürlü bayanların kolye konusunda iki gruba ayrıldığını görüyoruz. Kimi bayan kısa kolye tercih ederken kimisi daha uzun ve göğüs altına kadar uzayan kolyeleri tercih ediyor. Tesettürün amacı örtünme olduğu için çok kısa kolyelerin kullanılmaması gerekir. Çünkü çok kısa kolyelerin kullanımında mecburen boyun kısmı gösterilmesi gerekiyor. Bu yüzden tesettür için en uygun kolye çeşidi uzun olan ve elbise ile uyumlu olan kolyelerdir.

Tesettürde uzun kolyeler

Tesettür modasına uygun giyinmek bazen şık olmak için yetmiyor ve yardımcı gereçler gerekiyor. Bu yüzden aksesuarlar tüm giyim şekli için çok önemli olup, doğru şekilde kullanıldığında kombin adeta canlanıyor. Tesettürlü bayanlar kapalı giyindiklerinden dolayı çok fazla aksesuar kullanamıyor bunun için, uzun kolyeler onların tamamlayıcı en uygun çeşidi oluyor. Özelikle tunik ve pantolon kombinlerinde, süz yapılı tuniklerin üzerine takılan uzun kolyeler tuniğe canlılık ve modernlik havası katıyor. Tabiki burada önemli olan doğru kolyenin takılması ile beraber kolyenin giyilen kıyafetler ile uyumudur. Takılan kolyenin rengi giyilen kıyafet ile uyum sağlaması ve modeli yine aynı şekilde kıyafet ile uyumlu olması gerekir. Örneğin boncuklu bir bluz üzerine yine boncuktan zengin bir kolye takmak çok itici ve kötü görüntü oluşturur.

 

Tesettür giyimde kısa kolye kullanımı

Tesettür giyimde uzun kolyeler tercih edildiği kadar kısa kolyelerde tercih edilmektedir. Özellikle kısa kolye kullanımı şal kullanımının artmasından sonra çok daha yaygın şekilde kullanılmaktadır. Gömlek üzerinde çok şık durun kısa kolyeler boğaz kısmı kapatıldıktan sonra gömlek üzerine takılması ile şıklık kazanıyor. Kısa kolye kullanımı eğer boğaz kısmı açıkta yani çıplak kalmayacak şekilde olursa eğer sorun olmaz fakat tersi olup tam boğaza yapışan kısa kolyeler kullanılırsa tesettür giyim ile zıt düşer. Bu yüzden kısa kolye kullanımı tesettür giyime uygun olması gerekir.

Tesettür kolye kombin fikirleri

Bu kıyafet seçiminin üzerine bol boncuklu bir kolye tercih edilmiş. Kolyenin içinde ki boncuklar ile şalın rengi birbirine uydurulmuştur.

Burada ise gold bir zincirli kolye ile su yeşili şal uyumu sağlanmıştır.

Gömlek üzerinde çok hoş duran kolye şalın rengi ile bütünleşerek zarif bir görüntü oluşturmuştur.

Kısa kolyeler sade şal ile değil eşarp ile de düzgün kullanıldığında hoş bir görüntü oluşturuyor. Bu resimde gömlek içine sokulmuş olan çok renkli bir eşarbın üzerine gold renkli bir kolye tercih edilmiş. 

Yine kısa bir kolyenin denim ceket üzerinde oluşturmuş olduğu şıklığı görüyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.