Tesettür Ve Blog

Tesettür Giyimde Makyaj Nasıl Olmalı

Tesettür Giyimde Makyaj Nasıl Olmalı

Tesettür Giyimde Makyaj

Tesettür giyim de şıklık ve zerafet seçilecek olan aksesuar ve makyaj ile uç noktalara kadar çıkabilir. Baş kapatıldıktan sonra, uygun tonlarda ve uygun nitelikte makyaj yapılır ve ardından mücevher ile taçlandırılır ise güzelliğiniz daha da ön planda olacaktır. Fakat makyajı abartı yapar ve zıt tonları da kullanırsanız bu durumun size hiç faydası olmayacaktır. Yapacağınız makyaj az olmalı ve odak noktası gözlerde yoğunlaşmalıdır. Bu şekilde yapılan tesettür makyajında, hem doğallık ön planda oluyor hemde renk karmaşası fazla yaşanmamış oluyor. Çünkü makyaj yapılırken düzgün bir görüntü oluşması için seçilmiş olan kıyafet ile kombinlenmesi gerekiyor.

  • Göz makyajı:

    Göz makyajı her türlü makyaj seçeneklerinde en dikkat edilmesi gereken noktalardır. Göz makyajı ile işleme başlayacağınız zaman ilk olarak göz renginize uygun tonda bir şal veya eşarp seçmelisiniz. Eğer eşarbı veya şalı aynı tonda kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine karışık renkte olan ve göz renginizin de içinde bulunduğu bir örtüyü seçin. Ardından cazibe merkezi olan gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak için, göz kalemi, göz farı ve maskara uygulayabilirsiniz. Ayrıca makyaj yaparken başörtüsü ile uyumlu olan renkleri kullanmaya özen gösterin.

  • Yanaklara dikkat:

    Kapatıcı seçerken cildinizin tonuna en yakın olanı tercih edin. Böylece çok fazla doğallıktan uzaklaşmayarak sade bir güzellik yakalabilirsiniz. Allık seçiminde de fazla abartı olduğunda cilt kötü bir hale geliyor. Bu yüzden cildinizi fazla boğmayan ve ten renginize uyan renkleri tercih etmeye özen gösterin. Çünkü allıklarda yapılan yanlış seçim adeta kişinin yüzünde toz bulanıklığı etkisi yapıyor. Doğru rengi belirledikten sonra ise doğal bir görünüm için fırçayı elmacık kemiklerinde doğru yavaşça sürün.

  • Dudaklarda parlatıcı etkisi:

    Eğer Makyajınızı ruj sürmeden tamamlıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir. Çünkü rujlar makyajın son dokunuşları özelliğini taşırlar. Eğer fazla göze çarpmayan bir ruj tercih ederseniz hem sade ve şık bir görüntünüz olur hemde renk uyumu ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ruj seçiminizi parlatıcılardan yana kullanırsanız tesettür makyajını çok iyi yapıyorsunuz demektir. Çünkü parlatıcılar renk kombininde zor tercih edilen renkler arasında yer alır. Önemli not: Dışarı çıkarken yanınızdan şu makyaj malzemelerini eksik etmeyin. Bu malzemeler sizi zor durumda kalmaktan kurtaracaktır. Bunlar ise şöyledir:  Göz kalemi, Ruj Kapatıcı, Allık,  Islak mendildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.