Tesettür Ve Blog

Tesettür Giyimde Beden Seçimi

Tesettür Giyimde Beden Seçimi

Her gün farklı ve yeni bir tesettür markası ortaya çıktığı şu günlerde, beden tutarsızlığı da kendini koruyor. Örneğin farklı firmaların dar kesim 40 beden bir bluz diye sattıkları ürün iki firma arasında bazen tutarsızlığı neden olabiliyor. Bu yüzden eğer internet üzerinden alışveriş yapıyorsanız güvendiğiniz ve önceden alışveriş yaptığınız internet sitesinden ürünlerinizi alın. Sadece bu şekilde kıyafet seçiminiz yok tabiki de bunun dışında her satış yapan firmanın kendine ait olan beden inceleme tablosu bulunur buradan da kolaylıkla beden incelemesi yaparak vücudunuza uyan beden numarası bulabilirsiniz.

Bazen 38 beden kıyafet giyerken başka bir kıyafetinizde bu beden 40 veya 42 olabilir bunun nedeni firmalar arasında ki beden kalıbı tutarsızlığından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden her firmanın kendine özel olan beden inceleme tablosuna mutlaka bakmanız gerekir. Bunun dışında firmanın iade koşulunun da olmasına dikkat edilmesi gerekir. Böylece herhangi bir sorun olduğunda ve aldığınız ürün size bol veya dar geldiğinde iade etme şansınızın olması gerekir. En önemlisi ise kendi beden ölçülerinizi ölçün ve beden inceleme tablosundan size en takın olanı tercih edin.

Tesettür Üst Giyim Beden Numarası

Tesettür üst giyimlerinden olan gömlekler en dikkat edilmesi gereken üst bölge parçalarıdır. Çünkü göğüs bölgesinin çok dar olmaması gerekir. Ayrıca bluzlarda veya yeleklerde de üst beden numarası iyi ayarlanması gerekir. Bu yüzden bir beden büyük almanız göğüs bölgesinde sorun yaşanmasını önleyecektir.

Pantolon Bedeni Seçimi

Pantolonlarda beden seçimi pantolonun cinsine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kot pantolon ile kumaş pantolon bedenlerinde mutlaka bir iki beden oynama durumu olmaktadır. Özellikle basen bölgesinde fazlalığı olan bayanlar bu konuda biraz daha dikkatli olmaları gerekir. İnternet üzerinden pantolon alırken bas en bölgemizin ve popo bölgenizin ölçülerini alın ve firmanın beden tablosu ile karşılaşılaştırın. Burada en uygun bedeni belirleyerek alın. Unutmayın ki pantolon bedenlerinde kot kumaş ve eşofman bedenleri farklılık gösterecektir.

Kumaş pantolon seçimi yaparken kumaşı esnek olan parçalarda beden seçimini bir beden küçük seçebilirsiniz fakat kumaşı esnek olmayan klasik düz kumaşlı pantolon seçimi yaparken mutlaka bir beden büyüğü alınması gerekir.

Ayakkabı Seçimine Dikkat

Ayakkabı seçimi de beden ile aynı özellikleri taşır bu yüzden ayakkabı da da bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Özellikle stiletto tarzında bir ayakkabı tercih edecekseniz bunun için kendi ayakkabı numaranızdan bir numara büyüğünü tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu tarz ayakkabılarda ayak yapısına uyum sağlayamama problemleri olabiliyor. Babetlerde de bu durum aynı özellikleri gösterebilir bu yüzden deneyerek ayakkabı almanız sizin daha az ugraşmanızı sağlar.

Tesettür Kap Bedenleri

Kap bedenleri gene olarak bol kesim olan özelliği taşıdığı için tesettür kap modeli seçerken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Fakat dar kesim bir kap modeli almak istiyorsanız beden tablosunu iyi şekilde incelemeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.