Tesettür Ve Blog

Tesettür Giyim Neden Pahalı?

Tesettür Giyim Neden Pahalı?

Tesettür giyim; özellikle son yıllarda çok fazla geliştiği için tasarımcılar daha çok bu yönde tasarım yaparak alıcısı ile buluşturuyor. Tesettür kıyafetlerin kombininde genelde daha fazla parça kullanıldığı için herkes tesettür giyimin daha uygun olmasını istiyor. Fakat tesettür giyimde kıyafetler daha pahalı ve açıkçası bazı tasarımlar çok sıradan ve o kadar para verilecek kıyafetler değil. Bu şekilde bir fiyat farkı olması nedeniyle kapalı bayanlar üzülerek veya ekstra bir bütçe ile kombin hazırlıyor. Bu yüzden bugün sizlere tesettür kıyafetler neden pahalı bu konu ile ilgili genel anlamda bir yazı sunacağız.

Tesettür Giyim Neden Pahalı?

Tesettür kıyafetler neden pahalı diye sorarsanız açıkçası buna çok yönlü cevaplar alabilirsiniz. Örneğin bazı kişiler bu duruma tesettür kıyafetlerde daha fazla kumaş kullanıldığı ve daha fazla işçilik olduğu için bu şekilde bir fiyat farkı olduğunu söylüyor.

Bu durum kaliteli kumaşlardan tasarlanan kıyafetlerde doğru olsa da fırsatçı kişiler kalitesiz ve sıradan kıyafetlerde dahi uçuk fiyatlara baş vuruyor. Bu yüzden bizim aradığımız cevap bu olamaz. Çünkü her satılan tesettür kıyafet yüksek kalitede değil. Bunun kumaş kalitesi, işçilik ve kıyafet üzerinde kullanılan işlemelerin etkisi var.

Bunun dışında tesettür kıyafetler neden pahalı sorumuzun ikinci kısmında ise özel olmaları geliyor. Tesettür kıyafetler her zaman kapalı kesime hitap ettiği için tasarımları özel şekilde oluyor. Aslında bunu şu örnekle daha iyi açıklayabiliriz; Örneğin diyet ürünlerde diğer ürünlere oranla daha az malzeme kullanılıyor fakat isteyen aldığı için diyet ürünler benzeri diyet olmayan üründen daha pahalı oluyor. Aynı şekilde tesettür giyimde diyet ürünler gibi özel oldukları için bu şekilde fiyat farkı oluyormuş.

Mağaza Etkisi Mi?

Ayrıca mağazadan alma ile internetten alma arasında da bazen fiyat farkı olduğu için çoğu bayan internet üzerinden online şekilde ürünler alarak bütçesine uygun istediği şekilde giyinmiş oluyor. Kıyafetlerin fiyatının mağazalarda bir miktar fazla olmasının nedeni çok basit. Mağazada satılan ürüne mağaza giderlerinden de bir miktar eklendiği için internetteki satılan ürünle mağazada satılan ürün arasında fiyat farkı olabiliyor. Tabi bu  durum her mağaza için geçerli değil. 

Ayrıca tesettür kıyafetlerin pahalı olmasının belkide bir diğer nedeni çoğu tesettür giyimin marka olmasıdır. Çünkü eşarp, şal, tunik, elbise veya ferace gibi ürünler ilk başta tek başına satılırken daha sonra birlikte satılmaya başlanıyor.  Yani örneğin bir eşarp markası zamanla ferace pardesü üretimine de geçebiliyor. Bu yüzden bu tip etkenlerde fiyat olayını tetikleyebiliyor. 

Her ne olursa olsun bütün bu durumlar tesettür giyimde daha uygun fiyata giyinmek isteyen kadınlara zorluk olarak çıkarılmamalıdır. Çünkü nasıl iyi giyinmek  herkesin hakkı diye bir slogan varsa bu slogan tesettür giyimi de kapsamalıdır. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.