Tesettür Ve Blog

Tesettür Gelinlik

Her kızın en büyük hayali gelinlik giymektir. Bu yüzden gelinlik alışverişi düğüne daha aylar varken seçilir ve düğün günü için kenarda bekletilir. Tesettürlü gelinler için bu durum seçilecek olan başörtüsü ile de devam eder. Çünkü tesettür gelinlikler normal gelinliklerden daha farklı şekilde tasarlandığı için ve tesettüre uygun olması için eşarp takılması gerektiği için uygun hale getirilir.

Tesettür gelinlik seçimi de tıpkı elbise veya abiye seçimi gibi vücut hatlarına yönelik seçilmesi gerekir. Örneğin boyu kısa olan genç kızlar boyunu daha uzun gösterecek özellikte olan modelleri tercih edebileceği gibi kilo sorunu olan genç kızlarda daha zayıf gösteren gelinlikleri tercih etmesi gerekir. Tesettürlü olan gelinlerin en büyük avantajı vücudunu komple kapatcakları için herhangi bölgede bulunan kilo sorunu da ortadan kaybolacaktır.

Tesettür gelinlik seçme işlemi vücut hatlarına yönelik olduktan sonra diğer bur ayrıntı ise gelinliğin duvağı olması gerekir. Çünkü çok fazla duvak modelleri var ve bu duvak modellerinden size en uygun olanını tercih etmeniz gerekir. Örneğin bol taş işlemeli veya uzun bir duvak seçebilirsiniz. Duvak seçme işlemi en kolay olanı olduğu için bu konuda kararınızı hemen verebilirsiniz.

Tesettür gelinlik modelleri birbirinden şık ve gösterişli olduğu için seçim işlemi de bir hayli zor olacaktır. Kişinin hayaline en uygun olan gelinliği seçmesi için iyi bir araştırma yapması ve bu modeli bulduğunda üzerinde denemesi gerekir. Gelinlik seçiminde orantılı bir süsleme tekniğinin olduğu modeller tercih edilmesi gerekmektedir Çünkü bu modeller sizi hediye kutusu görünümünden çıkaracaktır.

Tesettür gelinlik modelleri sezonun gelinlik modasını takip eden ve bu konuda bilgi veren bir kategoridir.
Tesettür gelinlik üzerine açılan bu kategoride ise tesettür gelinlik, modelleri aksesuar seçimi, vücut tipine göre gelinlik nasıl seçilmeli, gelinlik alırken ne yapılmalı, gelinlik dikilmeli mi gibi bir çok sorunun cevabı rahatlık ile bulunacaktır. Tesettürlü gelinlerin merak ettiği tüm sorularının cevap bulduğu Tesettür gelinlik kategorisi her zaman güncel şekilde sezonun moda trendleri ile birlikte hizmet sunacaktır.