Tesettür Ve Blog

Tesettür Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğünün en önemli kişisi gelin olduğu için seçeceği gelinliğinde hayalindekini gelinliği yansıtmasını ve dolayısıyla kusursuz olmasını ister. Fakat bazen yapılan plansız işler ve acelecilik bu durumun biraz aksamasında neden oluyor. Bu yüzden düğün zamanı çok yaklaşmadan gelinliğinizi seçerek bu durumun önlenmesini sağlayabilirsiniz. Binbir güzellikte gelinlikler içinden kendinize uygun olanı seçmek biraz zor ve zahmetli iş olacağı için dikkatli seçim yapılması gerekir. Özellikle tesettür gelinlik seçimi diğer gelinlik seçimine göre biraz daha dikkat isteyen tür olduğu için tesettür gelinlik seçiminde çok daha dikkatli davranılmasi gerekir. Bugün sizlere tesettür gelinlik alırken  dikkat edilmesi gereken unsurlar ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Tesettür gelinlik alırken nelere dikkat edilmeli?

  • Gelinlik alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsur gelinliğin bayanın üzerine göre yani vücut yapısına göre olmasıdır. Aksi halde çirkin ve itici bir görüntü oluşur. Gelinlik vücut şekline göre seçildikten sonra hangi tarza yönelik bir gelinlik olacağıma karar verilmelidir. Belirlenecek tarz şekilleri şunlardır geleneksel, modern, romantik, görkemli, sade veya mat tarzında olan gelinliklerdir.
  • Tesettür gelinlik seçerken seçilen gelinlik ve baş örtüsünün renk tonu birbiri ile uyumlu olmalı ve gelinliğin kumaşı ile aynı türden olması gerekir.
  • Düğünün olacağı mekana göre gelinlik seçimi yapılması gerekir. Bu şekilde seçimin yapılmasındaki amaç ışığın gelinlik üzerinde bıraktığı etkiden dolayıdır. Örneğin salon düğünü ile kır düğünü için gelinlik seçimi farklılık gösterecektir. Bunu gelinlik aldığınız yere söylerek o yönde bir seçim yapmalısınız.
  • Tesettür gelinlik alırken katalogtan modeli beğenerek değil de üzerinizde deneyerek gelinlik almanız gerekir.
  • Gelinlik seçiminde en önemli olan bir diğer konu duvak seçimidir. Türbanın yapılış şeklini belirledikten sonra duvak şeklini ve uzunluğunu belirleyebilirsiniz.
  • Yine gelinlik seçimi kiloya ve fizik yapısına göre yapılmalıdır. Kilosu olan bayanlar belden kabaran gelinlik modelinden kaçınarak evaze açılımlı olanları tercih etmelidirler.
  • Tesettür gelinlik alırken yapılan en büyük hata ise açık gelinlikleri farklı tonda kumaş ile kapatmaya çalışmaktır. Bunun yerine tesettür gelinlik satan yerden bir gelinlik almanız gerekir.
  • Gelinlik eğer çok süslü ise türbanın daha sade olması gerekir. Bu yüzden ekstra bir süs almayın ve türbanı sade olarak kullanın. Unutmayın bugün sizin en güzel gününüz ve en güzel size yakışan gelinliği almanız gerekiyor. Hangi gelinlik ruhunuza siniyor ise onu tercih edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.