Tesettür Ve Blog

Tesettür Gelin Tacı Modelleri

Tesettür Gelin Tacı Modelleri

Gelinliğine büyülü bir hava katmak isteyen gelinlerin başvurduğu aksesuarlardan biri olan gelin taçları; her zaman özel ve büyülü olmaya devam ediyor. Özellikle çocukluk yaşların da prenses hikayeleri ile büyüyen genç kızların daha çok tercih ettikleri gösterişli ve büyük taçlarların ışıltısı da ayrı bir zariflik katıyor.

Tesettür Gelin Taçları

Tesettür giyim de büyük gelin tacı olur mu diye hiç düşünmeyin. Gayet güzel ve hoş duruyor. (Tabi bazı şeyleri abartmamak lazım) Eğer işinin ehli birinden bu şekilde bir türban tasarımı yaptırırsanız hem düğününüze istediğiniz bir gelin başı ile gitmiş olursunuz hemde farklı ve zarif bir görüntü sergilemiş olursunuz.
Zaten duvak ile bütünlük sağlayan her türlü taç modeli gelinliğe de uyum sağlamış olur. Fakat dikkatli olun. Gösterişli bir gelin tacı ile çok gösterişli bir gelinliği aynı anda kullanmayın. Çünkü bu şekilde uyumsuzluk olacaktır. Özelikle gelinlik üzerinde çok fazla işleme ve taşlar var ise bu tip gelinlik üzerine kullanılan gösterişli ve büyük taç zıtlık oluşturacaktır. Yine bu tarz bir gelinlik üzerine ufak ve ışıltılı bir gelin tacı kullanabilirsiniz. Fakat mutlaka boyutunun iyi şekilde ayarlanması gerekiyor.

Son yıllarda gelinlerin istekleri doğrultusunda hazırlanan gelin taçları gelinlerin en çok tercihleri arasında yer alıyor. Çünkü saatlerce hatta günlerce taç aramak ile uğraşmadan kolaylıkla istediğini dile getirerek hazırlatabiliyor. Sizlerde eğer gelin tacı ile uğraşmak yerine hayalinizde olan tacı sipariş vererek istediğinize kolaylıkla kavuşabilirsiz.

Gelin Tacı Büyük Mü Küçük Mü Olmalı?

Gelin taçlarının boyutu tamamen sizin zevkinize göre ayarlanması gerekiyor. Çünkü bu konuda yorum yapmak tıpkı kabarık gelinlik giymek isteyen bir kıza “Hayır sen düz gelinlik giymelisin” demeye benzer. Bu yüzden kendinize yakıştırdığınız şekilde bir gelin tacı seçmelisiniz. Zaten gelinlik ile gelin tacı genelde aynı yerlerde satıldığı için uyum sağlaması da kolay olacaktır. Eğer yukarı da da dediğimiz gibi gelinlik yanında olan tacı beğenmezseniz sipariş verebilir veya farklı bir dükkandan alarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Gelinlik Taçlarını Kullanmak

Gelinlik tacını kullanmak isteyen çok fazla gelin adayı olduğu için herkesin zevkide farklı olacaktır. Kimi gelin, sade bir gelin başı isterken kimisi daha gösterişli bir gelin başı isteyebilir. Bu yüzden yine onların kişisel zevklerine uygun bir gelin başı olması için mutlaka onlar ile birlikte hareket edilmeli hatta tercih tamamen gelin adayına bırakılmalıdır.

Gelin taçları her ne kadar gelinliğe çok fazla detay ve gösteriş katıyor olsada yukarıda da dediğimiz gibi gelinlik ile zıtlık oluşturmaması gerekiyor. Bu yüzden gelinlik ve gelin başı arasında ki o ince çizgiye mutlaka çok dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü gelinlik bütün aksesuarları ile bir bütün içinde olur ve gelinin bedenini süsler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.