Tesettür Ve Blog

Tesettür Gelin Porselen Makyaj Örnekleri

Tesettür Gelin Porselen Makyaj Örnekleri

Tesettürlü gelinlerin en zorlandığı konu düğün günü uygulancak olan makyajın türüdür. Bu yüzden çeşitli araştırmalar yaparak tesettür gelin makyajı hakkında bilgiler bularak makyaj türüne karar verirler. Gelinler tarafından uygulanması en çok istenen makyaj türü ise porselen makyaj olup, düğün günü sade ve iddialı bir görüntü için bu makyaj tercihini yapmaktadırlar.

Porselen makyaj aslında adından anlaşıldığı gibi ciltdeki istenmeyen sivilce leke gibi izlerin tamamen kapatılması için uygulanan sade bir makyaj türüdür. Uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Çünkü hata payı hiç olmaması gereken bir makyaj çeşididir. Eğer herhangi bir hata olursa makyaj çok zor çıkacağı için işlem çok uzun sürebilir.

Kişiye özel olarak uygulanan porselen makyajın, 42 saat boyunca bozulmadan durduğu için profesyonel kişiler tarafından yapılması uygundur.
Porselen makyajı ilk defa duyanlar bu makyajın çok ağır ve canlı bir makyaj olduğunu düşünürler. Oysa ki en sade olan makyaj çeşitlerinden olan porselen makyaj genelde gelinlere ve ekran karşısına çıkacak kişilere uygulanır. Tesettürlü gelinlerin porselen makyajı tercih etmelerinde ki amaç da sade olmasından kaynaklanmaktadır.

Tesettürlü Gelinlere Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Tesettürlü gelinler porselen makyaj ile düğün gününü sade ve çok şık şekilde geçirecekleri için en uygun porselen makyajı yapan yerlere başvuruda bulunurlar. Diğer makyajlarda olduğu gibi değilde kişiye özel malzemeler ile yapılmasından dolayı porselen makyajın fiyat aralığı diğer makyaj çeşitlerine göre biraz daha fazladır.

Bu yüzden düşük fiyat veren yerlere değilde güvendiğiniz yerlerde porselen makyajı yaptırmanız düğün gününüzde aksilik yaşamadan mutlu şekilde geçirmeniz sağlar. Aksi halde bilmediğiniz ve uzman olmayan kişiler tarafından yaptıracağınız makyaj karşısında oluşabilecek herhangi bir hatada makyajın çok uzun sürmesine neden olabilir.

Porselen makyajın adımları şu şekilde gerçekleşir.

  • Tüm yüz iyice temizledikten sonra özel porselen makyajı ürünleri ile makyaja başlanır. İlk olarak fondöten sürülür ve ardından pudra ile fondöten sabitlenir.
  • Eğer gelin makyajı yapılacak ise hafif şekilde bir göz makyajı yapılır. Eğer gelin makyajı değilde gece makyajı olacak ise bu sefer daha koyu bir göz makyajı uygulanır.
  • Son aşamada ise sabitleyici bir sprey kullanılır. Sabitleyici sprey kullanılmasının amacı ise makyajın kalıcılığının daha uzun sürmesi içindir.

Porselen Makyajın Amacı Nedir?

Porselen makyajın uygulanmasındaki amaç; cilde derinlemesine pürüzsüzlük katmaktır. Ayrıca çok yoğun olmayan porselen makyajlarda sanki makyaj yokmuş izlenimi vererek doğal bir görüntü oluşması sağlanmaktadır. Porselen makyaj yaklaşık 42 saat boyunca bozulmadan kalabildigi için ve sudan etkilenmediği için terleme durumunda makyaj akmayacaktır.

Gece ve gelin makyajlarında daha çok uygulanan porselen makyaj özel kozmetik ürünleri ile yapılır. Gündüz bu makyajın yapılması önerilmez. Çünkü güneş ışınları yapılan makyajın tüm ayrıntılarını gösterir.

Tesettür Gelin Porselen Makyaj Örnekleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.