Tesettür Ve Blog

Tesettür Etek Üstü Yelek Kombinleri

07.11.2017
Tesettür Etek Üstü Yelek Kombinleri

Güzel ve şık bir kombin yapmak için tesettür giyimde kullanılan yelekler kombinlere farklı bir yorum katıyor. Her sezona uygun şekilde tasarlanan ve gerek kumaşı ile gerekse tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken yelekler hem etek üstü hemde pantolon üstü olarak kullanılmaya devam ediyor. Bir çok ünlü tesettür giyim markasının koleksiyonunda farklı desende ve tasarımda bulunan yelekler; çok fazla kombin imkanı sunarak farklı bir şıklığa imza atıyor.

Tesettürlü bayanların mutlaka dolabında bir adet de olsa bulunan yelekler; görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Ara mevsimlerin vazgeçilmezi olan yelekler stilettto, babet ve spor ayakkabıları ile kolay şekilde kombinlenerek hoş bir görünüm olmasını sağlıyor. Özellikle çalışma hayatında çok fazla tercih edilerek son zamanların gözde parçası olmaya devam ediyor.

Etek Üstü Yelek Kombini

Yelek ve türevi ikinci parçalar her zaman tesettür giyimde kilit parçalardan biri olmuştur. Hareketsiz duran bir kombine ekstra hareket katmış veya gizlenmesi gereken kiloları kamufle etmiştir. Sıradan olan günlük bir kombine dahi farklı bir yorum katan yelekler etek üstü kombinlerde gerek uzun gerekse kısa haliyle renk katıyor. Özellikle etek bluz kombinlerinde zariflik ile şıklığı bir arada sunarak farklı tasarımı ile göz kamaştırıyor.

Dar kesim olan şık bir etek üzerine giyeceğiniz şifon veya benzeri kumaştan tasarlanmış bluz ve bluzun üzerine de giyeceğiniz zengin tasarıma sahip bir yelek sizi çok şık ve zarif gösterecektir. Kombini tamamlamak için stiletto ayakkabı ve uyumlu türban takmanız yeterli olacaktır. Son zamanlarda çok fazla tasarımı olan asimetrik yelekler uyumlu kumaş veya kemerle zerafeti kombine taşıyor.

Klasik kesim ince detayları olan yelekler özel davetlerde çok fazla tercih edilerek farklı kesimli yelekler ile yarışıyor. Çünkü özellikle son zamanlarda tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken etek üstü yeleklerin ön ve arka kısmının açık yanların ise uzun olması farklı bir hava yaratıyor. Asimetrik kesim yelekleri tercih eden tesettürlü bayanlar genelde eteğini düz kesim olanlardan tercih ediyor. Çünkü iki tarafın asimetrik kesim olması itici duracaktır.

Etek üstü yeleklerinde uzun olması yine moda trendleri arasında. Özellikle kot etek üzerine giyilecek olan uzun kot yelek hem sportif bir şıklık hemde moda etkisi yaratacaktır. Bu kombine uygun bir eşarp ve spor ayakkabı tercihi yapmanız sizi düşündüğünüzden çok daha şık gösterecektir.

Uzun Yelek Kombinleri

Bu tür yelek çeşitleri genelde etek üstü değilde pantolon üstü giyimlerde tercih ediliyor. Özellikle beli bağcıklı, saçaklı olan , işlemeli veya tül detaylı olan ve her tarza hitap eden tesettür uzun yelek spor giyimede çok yakışıyor. Günlük veya hafta sonu için uzun baskılı tshirt veya uzun elbise ile kombinlenen yelekler rahat ve aynı zamanda şık olmanızı sağlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.