Tesettür Ve Blog

Tesettür Etek Ceket Kombinleri

Tesettür Etek Ceket Kombinleri

Tesettür giyimin son dönemlerde en çok tercih edilen kombinlerinden olan
etek ve ceket kombinleri genç veya orta yaş grubundan bayanların favori parçaları arasında yer alıyor.

Orta yaş grubundan bayanlar genellikle renk tercihleri siyah, borda ve kahverengi tonlarında kullanırken daha genç bayanlar bu renkler ile birlikte daha açık renkleri tercih ediyor. Etek ve ceket kombinleri genelde iş yerlerinde veya önemli bir gün için kullanılıyor olsa da ufak dokunuşlar ile her alanda kullanılması mümkün olan parçalar arasında yer alıyor.

Tesettür giyimde sadece etek ve ceket kombinleri popüler değil aynı zamanda ceket ile beraber kullanılan askılı uzun elbiselerde büyük ilgi görüyor. Özellikle bu tarz elbiseler yazın rahat olması nedeni ile tercih edilirken spor şıklık isteyenlere de kapı aralıyor. ( Bu konu ile ilgili maksi elbise kombinleri için tıklayın.)

Ceket ve eteğin oluşturduğu şıklığı tercih eden bayanlar yaz kış istediği dönemde bu parçaları rahatlık ile kullanabilir. Etek her zaman ceket ile uyumlu olarak kombin edilir bu kombinlerde sadece renk geçişlerine dikkat edilmesi gerekir. Onun dışında tüm etek modellerine harika bir uyum sağlayan ceketler, ister piliseli ister kalem etek hiç farketmez tüm etekler üzerine harika yakışacaktır.

Tesettür Ceket Ve Etek Kombinleri

Tesettür şıklığına en çok yakışan parçalardan olan etek ve ceket kombinleri her zaman zerafeti ön plana çıkarıyor.

Siyah ve beyazın ikili uyum sağladığı bu kombinde şal renginin seçimi mordan yana oluyor. Çok şık ve çok zarif olan bu kıyafetin en önemli parçası hiç şüphesiz farklı bir kesimi ile gözlere ahenk katan siyah ceket oluyor.

Kış aylarının gelmesi ile kumaş ve renklerin daha koyu tonlara kaçması en çok ceket severleri mutlu ediyor. Her renkte ceketler olsada ceket tercihi genelde koyu renklerden yana olduğu için en çok siyah ve tonlarında ceketler tercih ediliyor. Bu resimde yine siyah ve beyazın uyumundan çıkan harika bir kombin örneği görüyoruz.

Sadece etek ve ceketler kış ayına özel değiller elbette. Yaz modasına da harika uyum sağlayan parçalar var. İncecik kumaştan yapılan bu tür ceketler daha serin tuttuğu gibi aynı zamanda daha şık ve zarif bir görüntü oluşumunu sağlıyor. Resimdeki gibi gold bir ceket altına tercih edilen sıcak kahverengi etek ve aynı renkte ki şal seçimi zerafet ile birlikte uyum gösteriyor.

Yaz veya kış mevsimi hiç farketmez sizlerde kendi renginiz ile kendi tarzınızda harika kombinler yapabilirsiniz. Çünkü önceden tek renk üzerine dayalı olan moda kombinleri şimdi parçalı kombinlerden ve zıt renklerin bir arada kullanılmasından oluşuyor. Örneğin sarı bir ceket üzerine mor renkli bir şal bağlayabileceğiniz gibi lacivert üzerine fuşya renkli bir şal tercih edebilirsiniz. Böylece elegan ve şık bir görünüm kazanmış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.