Tesettür Ve Blog

Tesettür Ekose Etek Kombinleri

Tesettür Ekose Etek Kombinleri

Tesettürlü bayanların giymekten çok hoşlandıkları ekose etekler; yaz kış her sezon rahat şekilde giyilebiliyor. Kumaş kalitesi yaz için ince kış için ise kalın formlarda olduğu için ne yazın sıcağında bunaltıyor nede kışın soğuğunda üşütüyor. Durum böyle olduğu içinde çok fazla tercih edilerek kombine şıklık katıyor. Özellikle armut tipi kilo sorunu olan bayanların rağbet gösterdiği eteklerin bu denli önemli olmasının nedeni genelde A kesim şeklinde tasarlanması oluyor.

Çünkü A kesim etek modelleri daha çok basen ve kalça bölgesinde kilo sorunu olan bayanlara yakışıyor. Bu demek değildir ki sadece bu etekleri basen bölgesinde kilo sorunu olan giyebilir. Böyle olursa yanlış düşünülmüş olur çünkü bu tip etekler her vücut şekline yakışıyor sadece düzgün şekilde kombinlenmesi şartıyla. Bugün sizlere tesettürlü bayanların ekose etek kombinleri hakkında bilgiler sunacağız.

Ekose Etek Kombinleri

Ekose eteklerin bel kısmında kemerli olanları ayrı bir güzellik katıyor kombinlere. Bu tarz kombinlerde en çok dikkat edilmesi gereken unsur ise eteğin desenindeki renk ile kombin yapacağınız eşarp ve üst kıyafetin uyumlu olmasıdır. Desen ile ters düşen uyumsuz  renkler size istediğiniz sonucu vermeyecektir.

Gömlekler ile kombinlenen belinde kemeri olan ekose etekler; gömleğin uç kısımlarının hoş bir şekilde etek içine koyulması ile sağlanır. Eşarp veya baş örtü seçimi eteğin desenindeki bir renk ile belirlenir ve bağlanır.

Kış aylarında ekose etekler botlar ile hoş görüntü verirken yaz aylarında babetler ve topuklu ayakkabılar ile bütünlük sağlarlar. Bu tarz bir kombin yapılırken mutlaka tek renk üzerinden seçim yapılmalıdır. Çünkü etek yeterince desenli olduğu için üst kısmın sade ve tek renk olması gerekir.

Aksi halde fazla desenli bir kombin göz yormaktan başka bir ise yaramayacaktır. Örneğin siyah ve beyaz ekose etek üzerine siyah veya beyaz bir gömlek giymek uygun olur. Eşarp da yine gömleğin uyumlu olacağı bir renk olması gerekir. Yine diğer bir alternatif olarak ekose bol bir etek üzerine, blazer tek düğme şeklinde olan bir ceketi de kombinleyebilirsiniz.

Ekose Etek Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bu seçim herkesin kendi zevkine uygun şekilde uyarlanıyor olsada; belli başlı konularda fikir amaçlı bir kaç öneride bulunacağız. Örneğin yukarıda da yazdığımız gibi ekose desenin içindeki bir renk ile üst kıyafetinizi belirlemeniz daha iyi olur. Eğer desenin içinde olmayan bir renk ile kombin yapmak isterseniz o zaman ekose eteğe uyumlu olan bir renk tercih edilmelidir.   Bu şekilde yapılan kombin size şıklık ve zariflik katacaktır.

Eskiden kemersiz şekilde almış olduğunuz dar kesim ekose eteklerin beline kalın deri kemerler takabilir ve Üzerine yine klasik kesim dar bir gömlek tercih edebilirsiniz. Bu tarz kombinlerde gömleklerin basic özelliğinde olması önemlidir. Çünkü ancak bu şekilde hoş bir kombin oluşacaktır.

Eğer ekose eteğinizi geniş formlarda olanlardan kullanacak iseniz bel bölgesine kumaş detaylı bir kuşak kullanabilirsiniz. Kombinize farklı bir hava katmak için ise peplum ceketleride kullanılabilir ve farklılık oluşturabilirsiniz.

Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.