Tesettür Ve Blog

Tesettür Balık Etek Kombinleri

Tesettür Balık Etek Kombinleri

Kapalı giyimde modası belkide hiç geçmeyecek olan balık etek modelleri hem özel günlerde giyilebiliyor hemde günlük kombinlerde de rahatlık ile kullanılabiliyor. Balık etek modelleri eğer özel günler için tasarlanmışsa arka kısmında hafif bir kuyruk olur ve bu kuyruk eteğe son derece estetiklik görüntü katar.

Balık etek kombinlerinde seçilen üst kısım eteğe uygun şekilde olması gerekir. Örneğin giyilen dar bir gömlek size farklı bir hava katacaktır. Çünkü balık eteklerin hacmi aşağıya doğru daha geniş şekilde oluştuğu için etek dar kısmı ile gömleğin darlığı bütünlük sağlamalıdır. İllaki dar gömlek tercih edilmesi gerekmiyor aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi balık etek modelleri çık farklı şekillerde günlük giyim için kombinleyebilirsiniz.

Özel Gün Ve Gecelerde Balık Etekler

Hiçbir zaman modası geçmeyecek olan uzun balık etek modelleri özellikle özel gecelerin ve günlerin vazgeçilmez kombini oluyor. Çok fazla ürün çeşitliliğine de sahip olan bu etek modeli hem şık hemde zarif bir görüntü için en ideal olan parçalar arasında yer alıyor.

Özel günler için uzun kuyruğu olan balık etek üzerine her türlü gömlek veya ceket giyebilirsiniz. Fakat asimetrik kesimli gömlekler en uygun olanıdır. Eğer eteğin kombininizi hareketlendirmediğini düşünüyorsanız bu sefer üst kısma hareket kazandırmak için alt kısmı kısa, kolları üçgen kesimli gömlekler tercih edebilirsiniz.

Özel gecelerde ünlü yıldızların kombini gibi bir kombin yapmak istiyorsanız kesinlikle balık etek modelini denemelisiniz. Tabiki aksesuarların gücünden de yararlanarak. Bu etek ile yapacağınız şık kombinlerde estetik bir görüntü için mutlaka uygun bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Eşarp seçiminiz yine kombiniz ile uyumlu olması gerekir.

Günlük Kombin İçin Balık Etek

Balık etek modelleri sadece şık davetlerde giyilmez elbette. Günlük bir şıklık içinde rahatlık ile kullanılan modeller genelde kuyruksuz olur. Çünkü günlük giyilecek olan balık eteklerin şık olması kadar önemli olan bir diğer unsur rahat olmasıdır. Bu yüzden bu tarz parçalarda rahatlık ilk düşünülmesi gereken unsurudur.

Günlük kullanılacak olan balık etek modellerinde dikkat edilmesi gereken nokta ise eteğin belden oturtmalı mı yoksa yüksel bel şeklinde kullanılıyor olacağıdır. Bu şekilde karar verildikten sonra üst kısım için tercih yapılmalıdır. Böylece eğer gömlek eteğin içine sokulacak ise daha sade ve düz kesim bir gömlek tercih edilmiş olunur.

Fakat gömlek eteğin içine değilde dışarıda kalacak şekilde bir seçim yapılacak ise bu sefer gömleğin daha gösterişli birşey olması gerekir. Örneğin balık etek üzerine etek uçları fırfırlı olan dar kesim gömlek giyilmesi sizi çok şık gösterecektir.

Balık eteğinizin üzerine takacağınız eşarbında etek hareketliliğine uyması gerekir. Eğer üzerinize giymiş olduğunuz gömlek çok dikkat çekici model ise eşarp rengini daha durgun olan renklerden yana tercih etmelisiniz.

Not: Bu giyim şekli tesettür giyime uyumlu değildir. Tesettür giyime uyumlu olması için bu kıyafetlerin üzerine dışarıya çıkarken dış kıyafet olarak pardesü ferace gibi dış bir kıyafet giyilmesi gerekir. Ayrıca eşarp boyu göğüslerden aşağıya sarkacak şekilde örtünülmesi gerekir. Bu bilgiyi vermek üzerinize bir borçtur.

Balık Etek Kombin Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.