Tesettür Ve Blog

Tesettür Asker Yeşili Hangi Renk İle Kombinlenir?

Tesettür Asker Yeşili Hangi Renk İle Kombinlenir?

Yeşil Rengi Nasıl Kombinlenir ?

Her bayanın en çok sevdiği renklerden biri olan yeşil, tabiata hakim bir renk olduğundan dolayı kıyafet tercihlerinde çok fazla kullanılır. Renkler içerisinde en göze çarpan ve kombini en kolay olan yeşil rengin fıstık yeşilinden yaprak yeşiline kadar bir çok tonu bulunur. Bugün sizlere önemli ve anlamlı bir renk olan asker yeşilinin nasıl kombin yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Asker Yeşili Hangi Renkler İle Uyumlu dur?

Yeşil renk insana huzur veren ve onu rahatlatan iç açıcı renklerden biridir. Doğada bol miktarda bulunan yeşil renk insana aynı zamanda yeniliği de ifade eder. Yeşil renk ile yapılan kombinlerde bu özellikleri taşıdıkları için insanı rahatlatır ve huzur verir.

Asker yeşili özellikle asker üniformalarında kullanıldığı için cazibesi yüksek olan bir tondur. Bu yüzden herkesimden bayanın bir kıyafet kombininde mutlaka asker yeşili vardır. Ayrıca yaz kış rahatlık ile kullanılan asker yeşilinin uyumlu şekilde durması için; sadece düzgün bir kombin ve renk uyumu gerekmektedir.

Asker yeşilinin çok geniş bir renk yelpazesi vardır. Bu yüzden tüm renkler ile kolay şekilde uyum sağlayabilir. Fakat en uyumlu olduğu renkler dore, bej, ekru, saman sarısı, siyah, gold, kahverengi ve kırmızının biraz açık tonlarıdır.

Tesettür Asker Yeşili Kombini

Asker yeşilini eğer gündelik bir kombinde kullanmak istiyorsanız; asker yeşili bir tunik altına siyah bol bir pantolon giyerek ve siyah bir eşarp takarak sportif bir şıklık elde edebilirsiniz. Siyah zaten tüm renkler ile uyumlu olduğundan dolayı bu rengede çok yakışıyor. Sportif değilde klasik bir giyim istiyorsanız bol pantolon yerine kumaş bir pantolon tercih etmeniz ve ayakkabı olarak stiletto ayakkabı kullanmanız yeterli olacaktır.

Asker yeşili ve ekru kombini yapmak istiyorsanız. Ekrunun duru halinden kolayca yararlanabilirsiniz. Bunun için asker yeşili bir etek üzerine belden oturtmalı ekru bir gömlek giyebilirsiniz. Koyu renklerin alt kısımda kullanılması hoş olmadığı için ekru bir tunik kullanılması hoş durmaz. Bunun yerine kırmızı bir tunik uyumlu bir kombin olusturmanızı sağlayacaktır.

Asker yeşili ile yapılan kombinlerde 3. renkte uygun oranda kullanıldığında hoş hir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Örneğin siyah bir etek üzerine giyilen asker yeşili tonlarından bir ceket ve ceketin içine giyilmiş olan ekru bir tişört sizin şık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bunun dışında 3. renk aksesuarda kullanılabilir bunun için kırmızı ve asker yeşili kombini oluşturulur ve saman sarısı bir eşarp ile kombin tamamlanır. Kahverengi ile ayrı ve güzel bir uyunmu olan asker yeşilinin kombininde mutlaka etek gömlek kombine gidilmelidir.

Kırmızının canlı rengi ile asker yeşilinin huzur veren rengi bir araya geldiğinde zarif ve şık bir kombin olacaktır. Bu kural saman sarısı içinde geçerli Çünkü saman sarısı da canlı bir tondur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.