Tesettür Ve Blog

Tesettür Abiye Kombini Nasıl Yapılmalı?

Tesettür Abiye Kombini Nasıl Yapılmalı?

Özel gecelerde seçmiş olduğumuz abiyelerin seçilen aksesuarlar ile uyumlu olması gerekir. Özel kıyafetler sadece elbiseden ibaret değildir, bu yüzden başörtüsü, çantası, ayakkabısı ile bir bütün oluşturup sezonun trendlerini de takip ederek oluşturulması gerekir. Ayrıca abiyenin hangi ayda da giyileceği de önemlidir. Çünkü o aya göre tasarlanmış abiyeler ile şıklığın çıtası biraz daha yükseltilebilir. Bugün sizlere tesettür abiye kombinleri nasıl oluşturulur bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Tesettür Abiye İle Başörtüsü Nasıl Kombinlenmelidir?

Tesettürlü bayanların en zorlandığı konu abiye üzerine seçilecek olan eşarp veya şaldan yana oluyor. Çünkü ebisenin tonu bazen yakalanamıyor bazen ise kararsızlık yaşanıyor. Hatta abiye üzerine hangi eşarp seçilmeli sorusu o kadar büyüyor ki bazen abiye değiştirilip farklı bir abiyeden yana tercih kullanılıyor. Aslında abiye kombini bu kadar zor olmamalı ve daha basit düşünülmesi gerekir.

Abiye üzerine eşarp kombini yaparken abiyenin özelliklerinden yararlanılması gerekir. Eğer abiye çok işlemeli ve taşlı ise eşarp daha sade ve dengeli olması gerekir. Ayrıca renk geçişleri de çok önemli bir ayrıntıdır. Abiyenin rengi ile eşarbın rengi birbirine zıt düşmemeli ve tek renk üzerine olması gerekir. Eğer abiye çok sade ve gösterişsiz bir kıyafet ise bu kıyafeti canlandırmak için eşarbın gösterişli olması gerekir.

Fakat çok fazla abartmadan yapılması, sizin daha zarif ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Eşarp ile abiye arasında ki renk geçişi yumuşak olması halinde tam bir bütünlük sağlamış olursunuz.
Bütünlük bunlar ile sınırlı değil kombin yapmış olduğunuz abiye ile eşarbın kumaş dokusuda birbirine uyum sağlaması gerekir. Örneğin abiyenin kumaşı dokulu bir kumaş iken eşarp ipeksi olmaması gerekir. Eğer böyle oluşturulur ise uyumsuzluk net bir şekilde belli olur. Uyumlu bir görüntü için aynı kumaşlar tercihle edilmesi gerekir.

Tesettür Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür abiyelerin akıllara bırakmış olduğu ilk vurgu güzel seçilmiş ve kombinlenmiş kıyafetler bütünüdür. Şık bir eşarp şık bir çanta şık bir ayakkabı ve tonunda makyaj sizi mükemmel bir şıklığa itecektir. Tesettür abiyenin ikinci önemli kombin unsuru ise ayakkabılardır. Peki şık bir tesettür abiye kombini için ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Abiye altına ayakkabı seçimi için yine abiyenin özelliklerinden yararlanılması gerekir. Çünkü eğer giymek istediğiniz abiye sade bir tasarım izleri taşıyor ise bu sadeliği bozmak için eşarp ile birlikte yumuşak ton geçişleri olan zıt renkli ayakkabılar seçilmesi gerekir.

Tesettürlü bayanların abiye altına ayakkabı konusunda ençok tercih ettikleri ayakkabı çeşidi ise platform topuklu ayakkabılar oluyor. Eğer kendinizi bu şekilde daha rahat ve şık hissediyorsanız bu seçim en ideal olan ayakkabı seçimidir. Fakat ayakkabının topuğunun elbise altından görünmemesi gerekir. Ayrıca ayakkabıyı özel gününüzde giymeden önce evde giymeniz henüz kalıbı açılmamış ve genişlememiş ayakkabılar için sıkıntı unsuru olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.