Tesettür Ve Blog

Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi

Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi

Tesettür giyimde eşarp veya şal seçerken genelde kombinimize en uygun olanı seçerek bu şekilde bir örtünme yolunu belirleriz. Bu doğru bir kombin yapma şeklidir fakat eksik kalmıştır. Çünkü ten rengine de uyum sağlayan şal veya eşarplar kombinlerde tam bir bütünlük oluşturmayı sağlar. Sarışın esmer veya beyaz tenliler kendilerine en uygun şekilde bir örtünme aracı seçerlerse; güzellikleri bir kat daha fazla artacaktır.

Hangi Tene Hangi Renk Eşarp Veya Şal Kullanmalıdır?

Eşarp veya şal seçerken seçimin kombin şekline göre seçiliyor olması, aslında kıyafetinde bu yönde olması ile alakalıdır. Yani ten rengine göre kıyafet seçilmesi gerekir. ( Ten rengine göre kıyafet seçimi aslında başlı başına çok uzun bir konu olacağı için bu konuyu farklı bir zamanda paylaşacağız. ) Ten rengine uygun seçilen kıyafet ile eşarp seçimi hem maddi yönden size tasarruf sağlayacaktır. Hemde güzelliğinizi güzellik katacaktır. Peki hangi ten rengine hangi eşarp veya şal seçilmelidir?

Esmer tenli bayanlar güzellikleri daha da ön plana çıkarmak için ten renginin zıt renginde seçim yapmaları gerekiyor. Daha açık tonlarda seçilen şal veya eşarplar size bütünlük kazandıracağı için daha şık ve uyumlu göreneceksiniz. Toz pembe, beyaz, krem, bebek mavisi, eflatun, veya yeşilin açık tonları sizin için en ideal olan renkler arasında yer alıyor. Eğer kombinize bu tonlar uyum göstermiyor ise açık renklerin içinde olduğu pastel renkleri de tercih edebilirsiniz. Şeftali tonları, kırmızı ve pudra rengi de sizin yeni bize yakışan renk grubu içinde yer alıyor. Kumaş olarakta esmer tenli bayanlar parlak kumaşları ve leopar desenli kumaşları tercih edebilirler.

Beyaz tenli bayanlarda yine esmer tenli bayanlar gibi ten renginin zırtında bir seçim yapmaları gerekiriyor. Çünkü yanlış seçim yaptıklarında ten rengi açık olduğundan dolayı daha solgun ve beyaz görünürler. Bu yüzden ten rengine uyumlu olan eşarp veya şalı seçmeleri gerekiyor. Beyaz tenli bayanlar için en ideal renkler sıcak renkler oluyor. Kırmızı, lacivert veya mavinin koyu tonları, turuncu yine yeşilin koyu tonları beyaz tenli bayanlar için en ideal renklerdir. Beyaz krem açık pembe ise uzak durulması gereken renkler arasında yer alıyor.

Toplumumuzun büyük kısmı genelde buğday tene sahip oluyorlar. Buğday tenli bayanlar gardrobunda mutlaka bulundurması gereken renkler hiç şüphesiz pembe ve açık mavi oluyor. Bu iki renk buğday tenli bayanların en dinamik ve canlı renklerini oluşturuyor. Buğday tenli bayanlara en çok yakışan renkler mavi, lila, açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonlarıdır. Uzak durulması gereken renkler ise Koyu kırmızı tonları, bordo tonları parlak mavi rengi ve saman renginin açık tonlarıdır. Unutmayınız ki doğru eşarp seçimi kadar önemli bir diğer ayrıntıda doğru renk seçimidir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. fatih pınar dedi ki:

    ‘Güzeli güzelleştirir güzelin güzelliği, gayrisine ne hacet.’ demiş şair

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.