Tesettür Ve Blog

Tarçın Rengi Kombinleri Tesettür

Tarçın Rengi Kombinleri Tesettür

Seksenli yılların favori renklerinden olan ve bu özelliğini yıllar boyu sürdüren tarçın rengi; yaz kış her sezon kombinlerde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle turuncunun tutkusundan vazgeçmeyenler tarçın rengi tonu ile iddialı olmaya devam ediyor. Bugün sizlere tarçının kokusu kadar özel olan rengi ile ilgili yani tarçın rengi tesettür kombinleri hakında bilgiler sunacağız. Yazımız sadece tesettür giyime yönelik yazı olmayacak elbette günlük giyimde tercih edilen ve ister açık bayanların ister kapalı bayanların tercih edebileceği tarçın rengi kombinleri olacaktır.

Tarçın Rengine Hangi Renk Uyar?

Tarçın rengine uyan renkler aslında sanıldığı kadar az değildir. Özellikle her rengin bir tonunun diğer renk tonu ile uyması kuralı zaten tüm renklerin birbirine uyduğunu belli ediyor. Bu yüzden tarçın rengi de kendine özel tonu ile diğer renk tonlarında kendine yakışan tonu buluyor.

Tarçın rengine uyan renkler ise ilk başta beyaz ve siyah oluyor. Tabi ki bu durum neredeyse her kombinlerde olduğu için diğer renkler ile devam edelim. Krem rengi, küf yeşili rengi ve füme rengi olurken bunların yani sıra yine açık mavi tonları, (bebek mavisi, turkuaz gibi) koyu yeşil tonları da yine tarçın rengine uyan renkler arasında yer alıyor.

Koyu yeşil tonlarında ise en uygun ton muhakkak asker yeşili oluyor. Bu renkleri renk cümbüşü olacak şekilde değil de renk geçişleri düzgün olacak şekilde kombin yaparsanız iki rengin birbirine nasıl uyum sağladığını göreceksiniz. Örneğin asker yeşili ( asker yeşili kombinler için tıklayın.) bir elbise altına giyilecek tarçın rengi ayakkabı ve aksesuar gibi.

Her mevsim tercih edilen ,kolaylıkla kıyafet ve aksesuarlarda kullanılan tarçın rengine uyumsuz renklerde var elbbette. Bu renklerin kombinde bir parça olarak da kullanılması sizin kombininizi bozacaktır. Buna da örnek vermek gerekirse parlak bir mor ile birlikte kullanılan tarçın rengi sizin kombininizi bozacaktır.

Tarçın Rengi Elbise Nasıl Kombinlenir?

Yaz kış sıklıkla tercih edilen renk olduğu için zaten yukarı da da dediğimiz gibi tarçın rengi kombinleri vitrinlerde sıklıkla gözümüze çarpıyor. Özelikle Alışveriş merkezlerindeki vitrinlerde görmeye alışık olduğumuz tarçın rengi elbise kombinleri için o takımı almanıza gerek yok. Çünkü bir parça tarçın rengi kıyafetiniz size kombin yapmaya yeter de artar bile.

Tarçın rengi tek başına bir elbise de durgun olacağı için koyu kahverengi ince bir kemer ve renkli aksesuarlar ile bu durum tam tersine dönebilir. Özelikle parlak siyah veya koyu yeşil gibi tonlar yeterli olacaktır.

Aksesuarda kullanılacak olan tarçın rengi yine uyumlu olduğu renklerin albenisini yükseltecektir. Örneğin siyah beyaz dikey çizgili bir elbise ile tarçın rengini bir arada kullanmak gibi. Yada kot bir etek ve üzerine giyilecek uyumlu bluz da kullanılması gibi.

Elbisenin rengi aslında çok önemli değil önemli olan kısım elbise üzerinde ikinci bir rengin varlığıdır. Örneğin beyaz bir elbise üzerine çok az desenleri olan kırmızı renk ile tarçın rengi kombin edilemez. Çünkü az da olsa kırmızı etkisini sürdürecektir. Bu yüzden özelikle desenli modellerde çok dikkatli olunması gerekiyor.

Gümüş rengi de yine tercih edilen renkler arasında olduğu için kombinleri de yine tarçın rengi ile çok hoş olacaktır.

Etek olarak tarçın rengi kullanılacak ise üstüne canlı renkler yine yakışacaktır. Örneğin Uzun maksi tarçın rengi eteklerin üzerine açık mavi renkte ki kazaklar çok hoş duracaktır. Yine aynı şekilde uzun salaş tarçın rengi eteklerle koyu yeşil, füme, beyaz, krem ve siyah renk üst parçalar şık duracaktır. Ayrıca üzerine küf yeşili renginde bir kaban uyumlu olacaktır.

Tarçın Rengi Aksesuar

Tarçın rengi zaten sadece kıyafetlerde değil aynı zamanda aksesuarlarda sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle ayakkabı ve çanta rengi olarak kullanılan bu renk kombinin daha uyumlu olmasını sağlıyor. Günlük ve özel günlerde de kullanılan tarçın renginin biraz daha koyu hali isterseniz iyi bir kurtarıcı da olabiliyor. Siz kendinize neyin yakıştığını iyi bildiğiniz için tarçın rengi ile harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Tesettür Tarçın Rengi kombinleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar
  1. yusuf dedi ki:

    Tesettür kullanan bayanlar bu site tam sizlik değişik kombinasyonları tesettürveblog da bulabilirsiniz.

  2. fatih pınar dedi ki:

    Siteniz ve çalışmalarınız çok güzel, sizi tebrik ederim.

  3. Seyma dedi ki:

    Çok teşekkür ederim inşallah faydalı olmuştur

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.