Tesettür Ve Blog

Taba Rengi Kombinleri

Taba Rengi Kombinleri

Açık kahverengi tonları olarak da bilinen taba rengi, özellikle sonbahar ve kış aylarında çok tercih edilir. Yazın bitimi ile neon renklerin kendin soft renklere bırakması ile daha çok ünlenen taba rengi; çantadan ayakkabıya tunikten şala kadar her türlü kombin içinde iz bırakıyor. Rengin oluşumuna baktığımızda kahverengi, kırmızı ve sarının karıştırılarak elde edilmesi ile oluştuğunu görüyoruz. Bugün sizlere taba rengi hangi renkler ile uyumlu ve nasıl kombin edilmeli hakkındaki bilgiler sunacağız.

Taba Rengi İle Uyumlu Renkler

Aslına bakıldığında her rengin birbirine uyan bir tonu olduğunu görüyoruz. Fakat bu tonlama çok iyi ayarlanmalı ve özellikle parlak renklerde renk patlamasının önüne geçilmesi gerekir. Örneğin parlak kırmızı rengi ile mürdüm renginin bir arada kullanılmaması gibi.

Taba ile uyumlu  renkler sanıldığı kadar az değildir.  En uyumlu olduğunu renkler ise; bordo, yeşil, siyah, krem, ve vizon renkleridir. Taba rengi ile yoğunlukta bu renkler kullanılır ve kombini bu şekilde yapılır. Eğer kombine 3. renk eklenmek isteniyorsa yine uyumlu tonlar olmasına dikkat edilmelidir.

Taba Rengi Kombinleri

Taba rengini kombinde sadece ayakkabı ve çanta olarak kullanabileceğiniz gibi, diğer giyim eşyalarınızda da kullanabilirsiniz. Örneğin krem rengi bir gömlek veya bluz altına giyeceğiniz uzun mevlana model taba renkli bir etek sizi şık ve alımlı gösterecektir. Yine şal Taba rengi veya açık tonlarında olabilir.

Kombinlenmesi en kolay renklerin içinde olan ve taba rengi hangi renkle kombinlenir sorunuza vereceğimiz cevap  genel olarak en çok siyah renk ile kombinleniyor. Özellikle tunik renk seçiminde tabadan yana tercihini kullanan bayanlar tunik altına siyah pantolon tercih ediyorlar. Siyah ve taba uyumu ile star parçalar oluşturabilirsiniz.

Risksiz ve kolay olan bu renk ufak dokuşların zarifliğe açılan kapısı olduğu için belkide çok tercih ediliyor. Sadece düz renkler ile değil desenli elbiseler bluzlar ile de çok şık kombinler oluşturuyor. Örneğin çiçek desenli bir elbise üzerine taba renkli bir blazer ceket giyilerek göz alıcı bir kombin oluşturulabilir. Taba ile uyumlu renkler fazla olduğu için yine şal seçiminde elbisenin deseninin içindeki bir renk seçilebilir.

Taba rengine en alışık olduğumuz parçalar hiç şüphesiz ayakkabı ve ceketler oluyor. Belkide sonbahar ve kış aylarında bu denli popüler bir renk olmasının nedeni de budur. Özellikle kabanlarda yumuşak bir renk olarak gördüğümüz taba renginde ki modeller ayrı şık ve zarif görünüyorlar. Ayakkabılarda ise çizmelere hoş bir hava katan bu renk, her çeşit ayakkabı türüne rahatlık ile uyum sağlıyor.

Kotun her renginede iyi şekilde uyum sağlayan taba rengini kot pantolon üstü taba renkli bir tunik ile kombinleyeceğiniz gibi, kot etek üstünede rahatlıkla giyebilirsiniz. Emin olun iki kombin şeklinde de çok şık olacaksınız. Özellikle tunik modellerinde çok zarif tuniklerin altına giyeceğiniz kot pantolon ve stilleto ayakkabılar ile her türlü organizasyona katılabilirsiniz.

Önemli Not:

Yukarıda yazdığımız giyim şekli Tesettür giyime tam anlamı ile uyum sağlaması için dışarı çıkıldığında dış elbise ile kapatılması gerekir. Aksi halde bu giyim şekli tesettür giyime uymaz. Tesettür giyimde dış elbise şarttır ayrıca bol olması ve vücut hatlarını belli etmemesi aynı zamanda şeffaf olmaması gerekir. Erkek elbisesine ve gayrimüslim elbisesine benzememelidir. Tesettür giyimin bu en önemli yönünü hatırlatmak üzerimizde bir borçtur.

Taba Rengi Kombini İçin Resim Galerisine Bakınız 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.