Tesettür Ve Blog

Sütlü Kahverengi Koltuklara Perde Rengi

Sütlü Kahverengi Koltuklara Perde Rengi

Kahverengi göz yormayan özellikte bir renk olduğu için kahverengi ve tonları ev dekorasyonunda çok fazla kullanılıyor. Özellikle sade dekorasyonu tercih eden bayanlar evinde mutlaka bu renge yer veriyor. Bu renk dekorasyonda ise en çok koltuklarda ve vitrinlerde kullanılıyor. Özellikle salon dekorasyonunda önemli bir yer sahibi olan açık kahverengi koltuklar, hem sade hemde renkli bir havaya girebiliyor. Sütlü kahverengi koltuklara eğer hareket katılmak isteniyorsa bunu da hoş ve estetik olan perdeler ve halılar ile uygun kombin ederek bu hareketi sağlabilir. Bu konu için bugün sizlere sütlü kahverengi koltuklara hangi renk perde kullanılmalı ile ilgili bilgiler sunacağız.

Perde Ne Renk Olmalı?

Koltuklar kadar evin havasını değiştiren perdeler ile evin sadeliği değiştirilebilir veya eve hoş bir sadelik kazandırılabilir. Bunun için kullanılacak olan rengin özelliği de çok önemlidir. Örneğin sütlü kahverengi koltuk takımına fon perde olarak seçilecek turkuaz ortama hem estetiklik hem de canlılık kazandıracaktır. Fakat bu durum sadece kahverengi olan koltuk takımları için geçerlidir. Desenli ikinci bir rengi olan koltuk takımında bu durum aynı olmayacaktır.

Sütlü kahverengi koltuklara koyu renkli perde tercih ettiyseniz salon içinde beyaz ve tonlarında aksesuarlar yastık veya başka bir nesne kullanarak odanın dengesini sağlayabilirsiniz.

Sütlü kahverengi koltuklara perde seçerken, aslında gözü yormayan tüm tüm renklerden yararlanılabilir. Çünkü sütlü kahverengi zaten hemen hemen tüm renklere uyumlu bir renk olduğu için kullanılan renk de hoş duracaktır.

Sütlü Kahverengi Koltuklara Nötr Renkli Perde Kullanımı

Nötr renkler beyaz, siyah ve bazı kaynaklara göre gridir. Bu renklere sıcak veya soğuk renkler eklenerek bir çok renk tonu oluşturulur. Sütlü kahverengi koltuklara nötr renklerin her tonu uyum sağlar. Böylece sade bir dekorasyon oluşmuş olur. Beyaz, kirli beyaz krem, bej, griye dönük pudra rengi, ten rengi, gibi renkler estetik bir görüntü için ideal olacaktır.

Sütlü Kahverengi Koltuklara Sıcak Renkler

Sıcak renkler odaya canlılık ve aynı zamanda tazelik katacağı için bu renklerde kullanacağınız perdeler evin dekorasyonuna da canlılık katacaktır. Sıcak renkler sarı, turuncu ve kırmızıdır ve dalga boyları uzun olduğu için çok dikkat çekici renklerdir. Bu renklere diğer renkler eklenerek farklı tonlar elde edilir. Sütlü kahverengi koltuklara bu renklerin uçuk renkleri değilde altın sarısı, bal rengi tonları, kiremit rengi, hardal sarısı, bordo, alev turuncu, şeker pembesi gibi renkler sütlü kahverengi koltuklara yakışacak sıcak renklere örnektir.

Sütlü Kahverengi Koltuklara Soğuk Renkler

Soğuk renkler sıcak renkler kadar dikkat çekmez ve dalga boyları az olduğu için bu ismi almıştır. Soğuk renkler mor, mavi ve yeşildir. Tıpkı sıcak renklerde olduğu gibi iki veya üç renk karıştırılarak renklerde farklı tonlar sağlanabilir. Örneğin pembe renk kırmızı ve beyaz kullanılarak elde edildiği için miktarına göre pembenin tonları oluşacaktır. Bu renklerden sütlü kahrengi koltuklara uyumlu olan tonları ise; lila, leylak, eflatun, bebek mavisi, turkuaz, koyu turkuaz, griye dönük mavi, yaprak yeşili, zeytin rengi, mint yeşil ve yeşilin bir çok tonu sütlü kahverengi koltuklara uyumlu perde renkleri olacaktır. Çünkü özellikle yeşil ve kahverengi koltular doğayı çağrıştıracağı için hem huzur veren hemde dinlendiren dekorasyon örneği olacaktır.

Sütlü Kahverengi Koltuk Ve Perde Uyumu İçin Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.