Tesettür Ve Blog

Söz Elbisesi Tesettür

Söz Elbisesi Tesettür

Söz bir genç kızın adım adım evliliğe çıkan merdivendeki ilk basamaklardan biridir. Bu yüzden son derece özel olan söz merasiminde her genç kız o günün en güzel ve zarifi olmak ister. Aslında bu şıklık ve zariflik sanıldığı kadar zor değildir kişi bedenine uygun şekilde bir giyim seçerse hem estetik olarak hem de ruhen çok mutlu olacaktır. Peki söz elbisesi nasıl seçilmelidir? Bu sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin.

Söz Elbisesi Dikilmeli Mi Yoksa Hazır Model Mi Tercih Edilmeli?

Aslında bu sorunun cevabı iki yönde olmaktadır yani söz elbisesini diktirebilirsinizde hazır modelleri de tercih edilebilirsiniz. Fakat son yılların tesettür giyim üzerindeki gelişmelerine bakıldığında hazır söz elbiselerinin dikim elbiselerinden daha göz alıcı ve hoş olduğunu görüyoruz. Eğer kişi kendini dikilen bir elbise içinde rahat hissedecek ise kendine özel bir elbise diktirmesi daha uygun olacaktır.

Söz Elbisesi Nasıl Seçilmeli?

En heyecanlı duyguları tattıran söz merasiminin hazırlıkları günler hatta aylar öncesinden başlar türban elbise yüzük o bu herşey en ince ayrıntısına kadar detaylı şekilde düşünülür. Söz denilince tabiki ilk olarak gözler gelin olacak kızı arayacağı için söz elbisesinin çok hoş ve zarif olması gerekiyor.

Söz elbiseni seçerken ilk kural ten rengine yönelik bir seçimden geçer. Sezonun moda renkleri ile birlikte belirleyeceğiniz ten renginize uygun elbise sizi hem zarif hemde oldukça şık gösterecektir. Özellikle ten renginize uygun bir eşarp ile bütünlük oluşturduğunuzda makyaj yapmadan da çok güzel görüneceksiz. Ten rengine uygun eşarp seçimi için tıklayın.

Söz elbisesi seçerken ikinci kriter ise vücut tipine yönelik bir kıyafet seçmekten geçer. Vücut tipiniz hangi tipe uygun ise bu şekilde bir elbise seçmelisiniz. Tesettür elbisesinin boyu rengi kesimi kesinlikle vücut hatlarına yönelik olmalıdır. Çünkü herkesin vücut yapısı bir değildir. Kimisi daha uzunken kimisi daha kısa ve armut vücut şeklinde bir vücuda sahip olabiliyor.

Söz elbisesinde klasikleşmiş bir model denemek istiyorsanız peplumn detaylı söz elbiseleri tam size göre.
Bu modellerde kol ağızlarında veya yaka kısımlarında kullanılan beyaz güpür detayları söz elbisesi için uygun şekle giriyor.

Söz elbisesi denildiği zaman tek renk ve bir elbise şekli algılanıyor olsada son zamanlarda tasarımcılar bu algıyı iki renkli modellere çekiyor. Etek kısmı farklı üst kısmı ise farklı renge sahip olan bu elbiseler kilo sorunu olan bayanlar içinde ideal seçim olacaktır. Örneğin üst kısmında fazlalığı olanlar söz elbisesinde üst kısmın koyu olan bir modeli tercih ederseler daha zayıf görünebilirler.

Daha romantik bir söz kıyafeti için dantel detaylı bir elbise seçebilirsiniz. Örneğin üst kısmı dantel işlemeli ve etek kısmında kurdelası olan bir model sizin romantik bir görünüm sergilemenize sebep olacaktır. Bir bütün elbise yerine kolsuz ve ceket ile kombinlenmiş bir model de tercih edebilirsiniz. Bunun için seçmiş olduğunuz kolsuz elbisenizi üzerine abiye ceket giymeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.