Tesettür Ve Blog

Siyah Renk Nasıl Kombinlenir?

Siyah Renk Nasıl Kombinlenir?

Siyah renk kadın erkek herkes tarafından çok fazla kullanılan asil renkler arasında yer alır. En büyük özelliği fazlalıkları gizleme olduğu için çok tercih ettiğimiz siyah renk kombinleri de daha şık oluyor. En sevilen renklerden olan ve her türlü kombine uyum sağlayan siyah renk için nasıl kombin yapacağınıza karar veremiyorsunuz, bugün sizlere siyah renk nasıl kombinlenir ve siyah renk tercih ederken nelere dikkat edeceğiz bu konularda bilgiler sunacağız.

Siyah İle Uyumsuz Olan Renkler

Siyah parça olarak kullanılan kıyafet diğer rengi vurgulayıp ön plana çıkaracağı için; her türlü renk ile uyum sağlar. Fakat çok parlak renkler ile birlikte kullanılması pek önerilmez. Çünkü siyah zaten ağır bir renk olduğu için yanında duran parlak renk çok daha dikkat çekecektir. Bu yüzden siyah renk ile kullanılmaması gereken tonlardan biridir çok parlak tonlar. Bunun dışında yine siyah elbise ile kombini çok zor olan iki renk daha var ki yan yana gelseler bile adeta birbirlerini itiyor.

Bunlardan birincisi siyah ve lacivert renkleridir. Siyah lacivert ile yan yana gelince müthiş bir uyumsuzluk oluşuyor. Tabi lacivertin koyu tonları için geçerli bir durum bu durum. Ayrıca kotlarda çok fazla göze batmayan bu lacivert siyah ilişkisi kumaş üzerine geldiğinde çok daha fazla uyumsuzluk ile kendini belli ediyor. Yani uzun sözün kısası lacivert ve siyah kombini sakın yapmayın.

Siyah renk kombinine yakışmayan bir diğer renk ise kahverengi oluyor. Özellikle acı kahverengi tonları adeta siyah ile uyumsuzluk konusunda caka satıyor. Bu iki renk yan yana gelmemesi gereken renkler arasında yer alıyor. Bunun dışında siyah renk ile uyum sorunu yaşayan hemen hemen hiç bir renk yok diyebiliriz.

Siyah Renk Nasıl Kombin Edilir?

Bir kadının dolabında mutlaka olan siyah parça elbise, etek veya bluz ne giysem derdini de ortadan kaldırıyor. Bu yüzden bu renk ile Kombin yapmak en kolay olan Kombin oluyor. Siyah renk nasıl kombin edilir diye düşünüyorsanız yukarıda ki renkler dışında her türlü renk ile kombin yapabilirsiniz.

Siyah renk ile en çok uyumlu renkler kırmızı, saks mavisi, haki rengi, mürdüm, beyaz, pembe ve bej renkleridir. Bunun dışında diğer renkler de tabiki siyah renge yakışıyor fakat en çok uyumlu olduğu renkler bunlardır. Bu renkler ile kombinizi daha da zarif hale getirebiliriz.

Siyah elbise üzerine şal veya eşarp konusunda yine uyumlu tonlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca metalik renkli ayakkabılarda siyah elbise altında hoş duracaktır. Siyah renk desenli parçalar ile de hoş bir bütünlük sağlıyor. Özelikle kadınların vazgeçilmezi leopar desenli parçalar adeta siyahın asil yönünü daha çok ortaya çıkarıyor. Her türlü desenli parçalar siyah renk ile uyum sağladığı için siyahın her renk ile uyumu iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.