Tesettür Ve Blog

Siyah Granit (Star Galaxy) Tezgah Özellikleri

Siyah Granit (Star Galaxy) Tezgah Özellikleri

Doğal taş olan granitler; estetik görüntüsü yanında kaliteli ve dayanıklı olmaları ile de son yıllarda çok popüler oldular. Mutfağını yenilmek isteyen veya yeni ev yapanların merak ettiği granit tezgah kullanımı için bugün sizlere siyah granit (star galaxy) tezgah özelliklerini paylaşıyor olacağız.

Siyah Granit Tezgah Özellikleri Nelerdir?

Modern mutfaklarda tercih edilen granit tezgahlar, parlaklığı ve estetik görüntüsü ile en çok tercih edilen model oluyor. Fakat granit pahalı bir malzeme olduğu için granit tezgahlarda granitten yapıldığı için doğal olarak biraz pahalı olacaktır.

Özellikle granit tezgahlar arasında çok tercih edilen star galaxy granit mutfak tezgahları görüntüsü ile gökyüzünü anımsattığı için daha çok ilgi görüyor. Star galaxy yani siyah granit tezgahlarda sanki gökyüzündeki yıldızlar tezgahın içine dolmuş ve akşam gökyüzünü izliyorsunuz gibi izlenim veriyor. Ayrıca granitin içindeki yıldıza benzeyen beyazları (Mineralleri) büyük veya küçük şekilde de seçebilirsiniz.

Granit doğal taş olduğu için sağlıklı olan tezgah modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca her türlü mutfak modeline de uyumlu olduğu için şık ve gösterişli bir mutfağın oluşumu kaçınılmaz oluyor. Siyah granit tezgahlarda diğer renk granitler ile aynı özelliklere sahiptirler. Leke tutmaz özellikte olmaları, hijyenik ve kolay şekilde temizleniyor olmaları ise en güzel avantajları oluyor.

Siyah granitlerin (star galaxy) ısıyı izole etmesi ve asitli yiyeceklerden etkilenmemesi daha uzun vadede kullanılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca dekoratif görüntüsü ve kolay çizilmeme özelliği de yine bu tezgahın önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Uzun ömürlü olan siyah granit tezgahlar sadece biraz zarar gördüklerinde cila yapılıyor. Kullanışlı olmalarının en büyük etkeni ise doğal taş olmalarından kaynaklanmaktadır. Diğer granit tezgahlar arasında en çok tercih edilen siyah granit (star galaxy) tezgahların bu denli sevilmesi ise siyah tezgahın içine gömülü olan elemetlerden ve parlaklığından kaynaklanmaktadır.

Siyah granit (star galaxy) tezgahlarının diğer tezgahlardan pahalı olmalarının nedeni ise Hindistan da çıkarılması ve Dünya’da istenilen yerlere gönderilmesidir. Son dönemlerde doğal olmayan yapay olan granit tezgahlar olduğuna dahil bilgiler vardır fakat sağlıklı mıdır bilemiyoruz.

Star galaxy ( siyah granit) ilk olarak Amerika da mezarlarda ve anıtlarda kullanılmaya başlanmış ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı görülmüş ardından mutfaklarda veya banyolarda kullanılmaya başlanmıştır. Homojen yapısı ile daha çok beyaz, krem, pudra, bej renklerin hakim olduğu mutfaklarda kullanılıyor olsa da renk konusunda star galaxy (siyah granit) tezgahlara kısıtlama koyulması yanlış bir tercih olabilir. Çünkü siyah çoğu renkler ile uyumlu olduğu için bu konuda tezgah arası taşların rengi daha önemli olacaktır.

Siyah Granit ( Star Galaxy) Tezgah Dezavantajları

Siyah granit ( star galaxy) tezgahlar her türlü mutfağa uyum sağlarlar fakat sonradan ek gerektiği durumda ek yeri belli olacağı için baştan boyutunun belirlenmesi gerekir. Ayrıca tek düz renk seçeneği yoktur. Siyah granitler ( star galaxy) diğer renk granitlerden daha pahalıdır.

Siyah Granit ( Star Galaxy) Tezgah Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.