Tesettür Ve Blog

Siyah Beyaz Mobilyaya Uygun Koltuk Takımı Renkleri 

Siyah Beyaz Mobilyaya Uygun Koltuk Takımı Renkleri 

Siyah beyaz salon dekorasyonunda, üçüncü bir rengin hakimiyeti ile hoş ve tarz salonlar ortaya çıkabilir. Bunu sağlamak için ister üçüncü bir renk kullanın isterseniz siyah ve beyaz olarak bir salon düzenleyin bu tamamen sizin zevkinize kalmış durum. Bugün sizlere hoş ve estetik yönden güzel siyah beyaz salon resimleri sunarken aynı zamanda siyah beyaz salon dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Siyah Beyaz Mobilyalara Hangi Renkler Uyum Sağlar?

Siyah beyaz mobilya seçimi eğer doğru şekilde yapılmış ve salon boğucu halde değilse bu salona en güzel renk bordo, kırmızı, koyu sarı tonları ve turkuaz renkleri olacaktır. Özellikle siyah beyaz takımlara harika şekilde yakışan kırmızıyı perde, halı veya aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.

Siyah ve beyaz nötr renkler olduğu için doğru şekilde kullanıldığında tüm renkler ile uyum sağlayabilir fakat renk dengesi orantılı şekilde olması kaydıyla. Odanın hakim rengi eğer siyah olmuşsa koltukların çok açık tonlarda olması gerekir aksi halde kasvetli ve boğucu bir salonunuz olmuş olur. Siyah ve beyaz mobilyalar da siyahın sert geçişini yumuşatmak için beyaz ve beyaz ağırlıklı koltuklar kullanılabilir.

Siyah beyaz salona eğer üçüncü bir renk seçmenden sadece bu iki renk ile dekore etmek istiyorsanız; evin aydınlatmasının çok iyi olması gerekiyor. Böyle bir salona canlı çiçekler koyarak da sert geçişleri yumuşatabilirsiniz. İki nötr rengin salonda kullanılması halinde dengeli bir renk dağılımı olması gerekiyor. Örneğin siyah koltuk takımı kullanıyorsanız diğer mobilyaların beyaz ağırlıkta olması gerekir. Tv ünitesi beyaz kenarları ise siyah olabileceği gibi aynı tema konsolda da yakalanabilir.

Siyah Ve Beyaz Salona Hangi Renk Koltuk Uyar?

Siyah beyaz salona koltuk takımı olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi kırmız, bordo, turkuaz ve sarı tonları uyum sağlar. Her rengin bir tonu illaki siyah ve beyaz salona uyum sağlar. Bunun için beğendiğiniz veya evinizde olan siyah beyaz mobilyaların resmini çekerek gittiğiniz mağazada durum değerlendirmesi yapmaktır. Emin olun mobilyacılar bu konuda çok deneyinlidirler ve size en uygun olanağı sunarlar. Ayrıca siyah ve beyaz mobilyalara yumuşak desenli koltuk takımları da uyum sağlar. Bu fikri de değerlendirmeye alabilirsiniz.

Siyah ve beyaz mobilyalara eğer siyah koltuk takımı seçtiyseniz; duvar rengini açık tonlarda tutarak yine uyumlu bir denk dengesi sağlayabilirsiniz. Koltuk takımına renkli kırlentler alarak bor nebze de olsa ortama değişik bir hava katabilirsiniz. Ayrıca gümüş renkli, kırmızı veya gold renkli aksesuarlarda ortamın sert havasını yumuşatacaktır. Sadece bu kadar değil elbette perde ve halı seçmi de bu tarz salonlarda önemlidir. Perde beyaz, kenarları siyah fon perdeli olabileceği gibi düz renk de olabilir. Halıda da yine beyaz üzerine siyah desenlerin bulunduğu halı tercih edilebilir. Eğer desenli değilde düz bir halı istiyorsanız düz beyaz halı da siyah ve beyaz salona uyum sağlayacaktır.

Siyah Beyaz Mobilya Koltuk Takımı Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.