Tesettür Ve Blog

Siyah Beyaz Halı Dekorasyon

Siyah Beyaz Halı Dekorasyon

Siyah beyaz renkler bütün renklere uyum sağladığı için ara veya kurtarıcı renkler olarak anılır. Bu iki rengin yan yana durmasıda zaten başlı başına bir şıklık sembolü olduğu için gerek kıyafet kombinlerinde gerekse ev dekorasyonunda sıklıkla yer verilir. Siyah beyaz halılarda dekorasyona ayrı bir ahenk kattığı için bugün sizlere bu konuda yani siyah beyaz
halı dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız.

Siyah Beyaz Halı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siyah ve beyaz renkler nötr renk grubunda yer alır ve sıcak renkler ile müthiş bir kombin oluşturur. Bu yüzden bu iki rengi kullanırken gri gibi soğuk tonlara gidilmemesi gerekiyor. Ayrıca siyah beyaz halı modellerin bir çok çeşidi olduğu için, yine dekorasyona yakışan desende olanı tercih edilmesi gerekiyor.

Ev dekorasyonunda herşey sizin zevkinize göre döşendiği için, ufak tefek ayrıntıların gözden kaçmaması gerekiyor. Örneğin siyah beyaz halıyı, krem rengi koltuklarda kullanmak çok uygunsuz olur. Çünkü yapısı gereği krem ve beyaz ikilisi birbirine hiç yakışmayan renk grubunda yer alır. Bu yüzden krem koltuklara daha uyumlu halının alınması gerekir.

Siyah beyaz zigzag halı modellerinin en uyumlu olduğu ortam hiç süphesiz mutfaklar olduğu için, renkli mutfak dekorasyonuna siyah beyaz renkler en iyi şekilde uyum sağlıyor. Örneğin kırmızı beyaz mutfak dolaplarına bu halı tercihi çok yakışacaktır.

Siyah beyaz halı modellerine bütün renkler yakışıyor. Bu yüzden bu renkte bir halınız varsa istediğiniz şekilde dekorasyonunuzu kolayca tamamlayabileceksiniz. Örneğin sarı koltuk takımına siyah beyaz çizgili halı almanız çok uyumlu olacaktır. Koltuk takımının kırlentleri de yine aynı şekilde halıya uygun şekilde çizgili olursa daha hoş duracaktır.

Siyah beyaz yuvarlak halı modelleri de son dönemlerde ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Eğer sizde evinizin yuvarlak halıya müsait olduğunu düşünüyorsanız mutlaka denemelisiniz. Çünkü siyah beyaz yuvarlak halılar özelikle salonlara çok şık bir hava kazandırıyor. Modern salonlara bu tarz halı seçimleri daha fazla estetik görünüm oluşmasını sağlıyor.

Siyah Beyaz Mutfak Halı Modelleri

Mutfağınız ister siyah beyaz olsun, isterseniz siyah beyaz mutfak halısını kullanın hiç farketmez tüm dekorasyon aynı düzen üzerine olacaktır. Eğer mutfak dolaplarınızı değiştirmek istiyorsanız yapışkan folyolu kağıtlar ile kolayca bunu hallederek hayalinizdeki mutfağa kavuşabilirsiniz.

Siyah beyaz mutfağınız varsa ve halı rengi seçiminde zorlanıyorsanız; renkler kırmızı, sarı, siyah, koyu kahverengi, mor, lacivert, fuşya gibi canlı renkler olabilir. Bu renkleri ister desenli şekilde isterseniz düz şekilde de kullanabilirsiniz. Siyah düz bir halı seçmek mutfağın aydınlık havasını bozabilir. Eğer Siyah düz bir halı kullanmak istiyorsanız mutfak mutlaka iyi şekilde ışık alması gerekiyor. Aksi halde kasvetli bir mutfağınız olur. Gündüz iyi şekilde güneş alan mutfağınız varsa, siyah mutfak halısını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Siyah Beyaz Halı Dekorasyonu Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.