Tesettür Ve Blog

Şişman Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Şişman Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Genç yaşlı hemen hemen herkesin ortak problemlerinden birisi ne yazık ki kilo problemi olmaktadır. Her ne kadar erkekler kiloyu sorun etmiyor gibi görünseler de aslında hem kadın hem erkekler hayatlarının hiçbir döneminde kilolu olmak istemezler. Kilo kişiyi sadece görsel anlamda değil sağlık açısından da etkilediğinden dolayı kıyafet seçiminden önce, mutlaka ideal kilonuza inmeye gayret edin. Çok fazla konumuz dağılmadan asıl konumuza dönelim. Bugün sizlere kilolu tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli makalemiz ile bilgiler sunacağız.

Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Belden oturan elbiseler tercih etmeye özen gösterin. Çünkü belden oturmalı elbiseler vücudumuzdaki en ince yer olan belimize daha rahat yapışacağından dolayı daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

Büyük desenli modelleri tercih edin
Bilindiği gibi küçük desenler insan gözünde ilüzyon etkisi oluşturarak bedeninizi olduğundan daha büyük göstermektedir. Bu yüzden büyük desenli kıyafetlere şans vermeye özen gösterin.

Siyah bizim her daim kurtarıcı rengimiz olduğundan dolayı; siyaha dolabınızda mutlaka yer verin. Cıvıl cıvıl renkleri giymektende yine çekinmeyin ama siyah rengi diğer renklerle iyi kombinleyerek hem şık hemde daha ince görünebilirsiniz. Elbiseniz üzerinde ki siyah renk fazlalığı sizi yoruyorsa bu matem havasını dağıtmak için açık renkli aksesuar kullanarak da yine hoş şekilde renk dengelemesi yapabilirsiniz.

Dikey şeritleri olan kıyafetler araştırmalara göre kişiyi olduğundan daha da ince göstermektedir. Nasıl giyerim diye düşünüyorsanız eğer; bu dikey şeritli bir yelek , ceket veya pantolon olabilir. Hem kombini kolay hemde sizi daha ince gösterecek olan dikey şeritli modellere belkide şans verme zamanınız gelmiştir. Yanında düz renk bir parça ile kıyafetinizi dahada şık bir hale getirmeniz oldukça kolay. Çünkü dikey şeritli kıyafetler şişman/kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusunda size en büyük destekçidir.

Açık renkler ile de zayıf olabilirsiniz, evet doğru okudunuz açık renkli cıvıl cıvıl renklerde insanı daha fit ve zayıf gösterebilir. Bunun püf noktası ise şuradan geçiyor açık tonlarda bir kombin yapılcak ise; bu rengi kilo yoğunluğu olan bölgeden uzak tutarak işlemi gerçekleştireceksiniz.

Hemen bir örnek ile bu durumu netleştirelim, diyelim ki sizin basen ve kalça bölümünüz diğer vücut bölümlerinize oranla daha kilolu o zaman ne yapıyoruz beyaz, krem, pudra ve bebe mavisi gibi açık tonlarındaki etek ve pantolonlardan uzak duruyoruz. Bu renkleri kilo yoğunluğunun az olduğu yerlerde, örneğin üst kısımda kullanmanız mümkün. Bunun tam terside üst kısım kilolu alt kısım daha zayıf ise vücudun üst kısmında koyu renkler alt kısmında açık renkler tercih edilebilir.

Tesettürlü kilolu kişiler için star parçlardan biriside muhakkak uzun yeleklerden geçiyor. Özellikle simit bölge diye tabir ettiğimiz bel bölgemizde yani yanlarımız için tam kurtarıcı kıyafetler arasında yer almaktadır. Her renk giyebileceğiniz yelekleri gömlek, bluz veya uzun kol tişörtler ile hoş kombin yaparak ofis şıklığına veya spor şıklığına renk katmanız mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.