Tesettür Ve Blog

Simli Şal Nasıl Bağlanır?

Simli Şal Nasıl Bağlanır?

Tesettür giyim alanında yapılan yenilikler beraberinde farklı başörtüsü farklılıklarını da getiriyor. Son dönemlerin en moda parçalarından olan simli şallar da bu çatı altına girdiği için bağlanma şeklide merak konusu oluyor. Bugün sizlere “Simli şal nasıl bağlanır.” bu konu hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Simli Şal Nasıl Bağlanır?

Simli şal modelleri hem kolay hemde rahat bir örtünme şekli sunduğu için genç ve orta yaş grubundan tüm bayanlar tarafından sevilerek kullanılıyor. Özellikle kırışmayan ve ütü gerektirmeyen yanı ile spor ve modern giyim şeklinde rahatlıkla kullanılarak her giyim haline uyum sağlıyor.

Simli şal nasıl yapılır hangi kombinlerde kullanılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bugünkü resimli şekilde paylaşacağımız simli şal modelleri ni ister günlük isterseniz özel günleriniz için kullanabilirsiniz. Sadece günlük olarak kullanacağınız zaman şal üzerinde ki aksesuarı kullanmazsanız abartıdan uzak olmuş olursunuz.

Şimdi gelelim simli şal nasıl bağlanır kısmına ilk olarak resimdeki gibi bonemizi bağlıyoruz ve saçlarımızın tamamen kapandığından emin oluyoruz. Burada kullanılan bone türü için herhangi bone olabilir yani boğazlı veya düz bone farketmez kendinizi en rahat hisettiğiniz şekilde boneyi kullanabilirsiniz.

Daha sonra simli şalı yada diğer adıyla pilili şalı bir taraf uzun bir taraf kısa gelecek şekilde resimdeki gibi bonenin üzerine yerleştirerek ardından iğneleyerek şalı sabitliyoruz. Şalın uzun kalan tarafından süslü kolye veya o tarzda bir aksesuarı oraya kanca ile tutturuyoruz. Sonra şalın kısa tarafı resimde gördüğünüz gibi aksesuarın üzerine getirerek kancayı orada gizliyoruz.

Şimdi geldi şalın uzun kısmı ile önü kapatmaya yine resimde gördüğünüz gibi uzun kısmı önümüzden alarak aksesuarın ordan yani arkadan dolayarak başlangıç yerine getiriyoruz . Şimdi simli şalın bozulmaması için iğneleyerek şalı sabitliyoruz. Eğer bu modeli günlük olarak kullanmak istiyorsanız. Aksesuarı şalınızın üzerine takmayın.

Simli şal bağlama için aslında çok fazla model var, siz herhangi bir şal bağlama modelini simli şala da uygulabilirsiniz. Çünkü simli şal modelleri çok rahat bağlanma şekline sahip olduğu ve kolay şekil aldığı için rahatlıkla tüm modeller uygulanabilir.

Simli Şal Fiyatları

Simli şallar pratik ve çok kullanışlı oldukları için son dönemin en çok tercih edilen şal modelleri arasında yer alıyor. Kalite farkı olsada piyasa çok kolay şekilde bu model şallardan bulabilirsiniz. Ucuz simli şal alırken dikkat etmeniz gereken sadece kumaşın kolay yırtılma özelliği olmamalıdır.

Simli şal fiyatları ortalam olarak 15 TL ile kalitesine göre 80 TL’ye kadar çıkabilir. Tabi çok daha pahalı şallar da bulabilirsiniz bu ortalama simli şal fiyat aralığıdır. Online olarak internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi herhangi bir tuhafiye benzeri yerlerden de kolaylıkla bulabilirsiniz. Sadece internet üzerinden alacağınız ürünlerde güvenilir yerlerden olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Simli Şal Nasıl Yapılır Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.