Tesettür Ve Blog

Şaldan Yelek Nasıl Yapılır?

Şaldan Yelek Nasıl Yapılır?

Son günlerde; artık geri dönüşüm olacak şekilde bilgiler paylaşmaya gayret ediyoruz. Malumunuz Dünyanın hali ortada artık bu saatten sonra ne kadar geri dönüşümlü becerilerimiz olursa o kadar kardayız demektir. Her neyse konuyu dağıtmadan bugünkü konumuza dönelim bugün sizlere evinizde fazla olan şallarınızı nasıl yeleğe dönüştüreceksiniz bununla ilgili makale yayınlayacağız. Ayrıca yazımızda iki adet şaldan yelek yapımı ile ilgili yazı bulacaksınız.

Şaldan Yelek Nasıl Yapılır?

Şaldan yelek yapmak için çok yönlü çalışmalar olduğunu zaten görmüşsünüzdür. Fakat en basit hali ile şaldan yelek yapmak için yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bu çalışmada sadece ihtiyacınız olan makas ve şal olacak. Böylece hızlı şekilde hazırlayıp kullanacaksınız.

Şaldan yelek yapmak için ilk olarak şalı boydan ikiye katlayın ve bedeninize uyum sağlayacak şekilde kol yerini belirleyerek yarım daire şeklinde kesin. Eğer daha yakalı bir salaş yeleğiniz olsun istiyorsanız bu sefer yarım daireyi daha aşağıdan keserek kol yerini yapmanız gerekiyor. Resimlere bakarak daha detaylı şekilde anlayabilirsiniz. Fakat püf noktalarına da dikkat etmek gerekiyor.

Eğer kol yerlerini dikmek istiyorsanız dikebilirsiniz. Bu en pratik şekilde şaldan yelek yapımı olduğu için üzerine eklemeler yaparak farklı tasarımlarda rahatlıkla oluşturabilir. Örneğin yukarıda ki yeleğin kol yerlerini makinede veya elinizde diktikten sonra, boncuklar ile süsleyerek farklı ve şık bir yelek elde edebilirsiniz. Bunu yapmak istemiyorsanız yine kol yerlerine üst kısımda olacak şekilde püsküller yaparak yine farklı ve tarz bir yelek yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış bir durum.

Şaldan Yelek Yapımı

Şaldan yelek yapımında hayal dünyanıza göre değişlikler yapacağınızı söylemiştik bu model de olan yelek ise diğerlerinden farklı olarak iki adet şaldan oluşuyor. Süslemeleri sizler istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz hiç süslemeden bu şekilde sade olarak da kullanabilirsiniz.

İlk şalı yukarıda anlatığımız gibi kol yerlerini belirleyerek kesiyoruz ve ardindna ikinci şalı alt kısımdan birleştirip dikiyoruz. Bu model şallar aslında daha kullanışlı ve yapımı biraz daha karışık. Bu yüzden bu model yelek şalı diğer modeli denedikten sonra yapın ki, diğer şal ziyan olmasın. Zaten eğer el alışkanlığınız varsa bu şal yeleğe farklı bir hava katması için düğme ekleyebilirsiniz.

Bu model şaldan yelek yapımında kol evinin dikilmesi genelde önemli oluyor. Çünkü özellikle paşmine şal kullanıldığı için; şal kesildikten sonra iplik iplik çıkabiliyor. Bu yüzden kol kısmını ister biye şeklinde yapın isterseniz bir miktar pay bırakarak dikin. Zaten son derece şık bir yeleğiniz olacağı için uğraşlarınıza değdiğini göreceksiniz.

Şaldan yelek yaptık dan sonra bunu dışarda giyebilirmiyim diye sakın düşünmeyin. Çünkü bu modeller zaten hoş tasarımlar olduğu için dışarda rahatlıkla giyinilebilir. Fakat dikkatli ve özenli şekilde hazırladıktan sonra kullanmaya özen gösterin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.