Tesettür Ve Blog

Şal Yapma Modelleri Resimli Anlatım

Şal Yapma Modelleri Resimli Anlatım

Tesettür giyim alanında en çok değişen model hiç şüphesiz şal modelleri oluyor. Özellikle genç kesim tarafından çok beğenilen ve ayrıca okul için farklı modeller arayanlar için bugün sizlere şal yapma modellerini resimli şekilde anlatacağız.

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal bağlama işi aslında klasik şekilde başlamış olsada zamanla farklı şal modellerinin de ortaya çıkması ile çok fazla seçeneğe dönüşmüştür. Özellikle okula örtülü şekilde giden genç kızların tercih ettiği modeller genelde önü veya arkası değişik şekilde bağlanmış şekilde oluyor. Aynı zamanda klasik şal bağlama dediğimiz ve ilk ortaya çıkan modeli de bağlayan grup azımsanmayacak kadar çok fazla. Çünkü ilk şal bağlama akımı klasik model ile ortaya çıktı ve devamı kısa sürede hızlı şekilde geldi.

Yeni kapanan kişiler ilk olarak klasik şal bağlama ile örtünmeyi öğrendiği için ilk olarak bilmeyenler için normal şal bağlama yöntemi ile başlayalım. Şal nasıl bağlanır sorununuz için ilk olarak uygun bir bone ve şal alarak işleme başlayın. Örneğin önü silikonlu olan boneler yeni kapanmış kişiler için en uygun bone seçeneği oluyor. Çünkü bu tip modeller deriye yapıştığı için ilk acemilik döneminiz de kolaylıkla şal bağlamayı öğrenmiş olacaksınız. Zaten kısa sürede el alışkanlığınız olacağı için zorlamazsınız.

Seçmiş olduğunuz boneyi; saçınızı uygun şekilde topladıktan sonra saçınızın üzerine oturtarak bağlayın. Ardından şalın iki ucunun eşit olacağı şekilde şalı kafanıza yerleştirin ve kenarlarını düzeltin. Çene altından iğneleyerek şalın iki ucunu kafanızın arkasında düğüm atarak bitirin.

Değişik Şal Nasıl Bağlanır Resimli Anlatım

Eğer sizde farklı bir örtünme istiyorsanız aşağıdaki modellere bakmalısınız. Çünkü değişik şal bağlama yöntemlerinin hepsi resimli ve çok açıklayıcı şekilde oluşturulmuştur.

Şal Bağlama Tekniği Var Mı?

Her şeyin kendine özgü bir tekniğinin olması gibi şal bağlamanın da teknikleri vardır. Bu teknikler veya püf noktaları iyi şekilde bilinirse kolay şekilde şal bağlarak hem vakit kazanırsınız hemde daha düzgün şal modeliniz olur. Şimdi şal bağlama tekniklerine göz atalım. Ayrıca şal bağlama püf noktaları için tıklayın.

 • Eğer şal bağlama konusunda acemiyseniz mutlaka birilerinden yardım alın. Ayrıca bunu internet üzerinden videolardan veya yazılardan da öğrenebilirsiniz.
 • Şal bağlama için mutlaka en kolay modeller ile başlayın. Hatta ilk kapanma işleminiz klasik şal bağlama ile olursa daha kolay el alışkanlığı sağlarsınız.
 • Yeni çıkan mıknatıslı veya çıtçıtlı şal modelleri size pratiklik kazandıracaktır.
 • Şal alırken kullanabileceğiniz kumaşları tercih edin. Özellikle ilk kez şal bağlayacak kişiler mutlaka pamuk yönünden zengin şal modellerini tercih etmelidirler.
 • Şal bağlamada mıknatısın kullanılıyor olması; örtünün dokusunun bozulmasını engelleyecektir. Böylece daha uzun süre bir şal kullanıyor olacaksınız. Çünkü kullanılan iğneler örtünün dokusuna ciddi anlamda zarar vererek kullanım ömrünü kısaltıyor.
 • Şal bağlarken eğer bone ile şalın birbirine iyi şekilde yapışmasını istiyorsanız mutlaka saçınıza sprey sıkın. Böylece şal adeta saçınıza yapışacaktır. Eğer sprey sıkmak istemiyorsanız saçlarınız kirliyken saçınızı örtün.
 • Önü çapraz veya farklı şal bağlama modellerinde fazla iğne kullanımı oluyor. Bu şekilde şalın dokusu zarar görüyor. Eğer iğnelerinizi en ince olan iğnelerden seçerseniz şalın dokusu fazla zarar görmeyecektir. Tabi en iyisi mıknatıs kullanmaktır.
 • Beğendiğiniz şal modelini uygulamadan önce mutlaka gerekli olan malzemeyi temin edin. Yani bazı modellerde aksesuar kullanımı oluyor Bu şekilde olan modellerde mutlaka önceden prova yaparak gerekli olan malzemeleri temin edin.
 • Şal veya eşarp bağlarken mutlaka bone kullanın. Çünkü moda diye bize diretilen bonesiz örtünme biçimi çok çirkin duruyor ve örtünme ile alakasız oluyor.

Etiketler:

Yorumlar
 1. fatih pınar dedi ki:

  Şal yapma modelleri başlıklı yazınızı çok başarılı buldum, iyi çalışmalar.

 2. fatih pınar dedi ki:

  Çalışmalarınızı ilgi ile takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.