Tesettür Ve Blog

Şal ve Eşarplarımızı Nasıl Saklamalıyız?

Şal ve Eşarplarımızı Nasıl Saklamalıyız?

Herkes evinin bulunduğu ortamın temiz ve düzenli olmasını ister bunun için çeşitli yöntemlere başvurularda genelde düzenleyici bir takım gereçlerin kullanılması bu düzeni daha da etkili hale getirecektir. Bu konu sadece ev için değil elbette; şal ve eşarplarında düzenli şekilde saklanması için gerekli bilgilerin bilinmesi bu düzenin sağlanması için yeterli olacaktır. Bugün sizlere şal ve eşarplarımızı nasıl saklamalıyız konusunda bilgiler vererek resimler ile de bu düzenin nasıl olacağını göstereceğiz.

Tesettürlü bayanlar için olmazsa olmaz olan
şal ve eşarp düzeni her zaman onların düzenli bir kişi olduğunun göstergesi olarak kalmış örtülerinin daha iyi saklanması için çeşitli yollara başvurulmuştur. Bu yüzden her ne kadar ütülenip saklansada yine en ufak bir hareketlilikte istenmeyen kırışmalar ve bozulmalar meydana geldiği için şal askıları gibi alternatif ürünler kullanılmaya başlanmıştır Peki Şal ve Eşarplarımızı Nasıl Saklamalıyız?

 Şal ve Eşarp Saklamak İçin Yöntemler


Askılık en önemli şal ve eşarp saklamak için alternatif yöntem. İster kendiniz yapın isterseniz hazır alın. Her türlü askı işinizi rahatlıkla halledecektir. Bu konuda eşarp ve şallar için askı nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyarak kendinize harika askılık yapabilirsiniz. Çünkü bütün tesettürlü bayanın başörtülerini düzenli durması için askılık şart sayılır. Normal askıyı alın ve üzerine çamaşır mandalları takın örtülerinizi asacağınız zaman ise bu mandaları kullanarak tek şekilde örtünüzün ucundan askıya asın.

Şal askısı nasıl kullanılır diye düşünüyorsanız bunun içinde yine kolay yöntem bulunuyor resimde gördüğünüz gibi şal askısı alın aslında bunları şal değilde pantolon askısı şeklindede bulabilirsiniz.  Daha sonra ütüleyip asķıdan buruşmayacak şekilde asın. İşlemeniz aslında bu kadar kolay fakat dikkatli şekilde yapmazsanız yaptığınız ütü boşa gidecektir. Bu yüzden mutlaka resimde gördüğünüz şekilde asın.

Şal Eşarp Düzenleme Fikirleri Bu Kadar Kolay

Basit olarak başlamak gerekirse bunun için 3 sıralı şekilde satılan  pantolon askıları sizin için ideal eşarp ve şal veya fular saklama seçeneği olacaktır. Bu tarz ürünleri tuhafiyelerde veya büyük alışveriş merkezlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Pantolon askılarının en fazla 5 sıra olması gerekiyor aksi halde kırışmalar meydana gelebilir. Şal düzenleme fikirleri görüldüğü gibi çok zor olmayacaktır.


Bu şekilde gereçler bulamazsanız şal ve eşarp saklamak için evinizde bulunan plastik yada kağıt bardakları kullanabilirsiniz. Böylece şal ve eşarplarımızı nasıl saklamalıyız sıkıntısından da kurtulmuş olursunuz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız; çekmece içine bardakları düzenli şekilde yerleştirin ve ardından şal ve eşarplarınızı rulo gibi sarıp bu bardakların içine koyun. Şal çekmecesi düzenleme her ne kadar gözünüzü korkutsada aslında pratik ve hızlı seçenek olacaktır. Çekmeceniz ne kadar düzenli ve aynı zamanda eşarplarınızdaki kat izlerininde gitmiş olduğunu göreceksiniz. Böylece odanız veya çekmece içi estetik olarak çok şık olacaktır.


Şal ve eşarp saklamak için bir başka yöntemde ise; duş perdesi için satılan yuvarlak plastik halkalar oluyor. Bu halkaları uzun askıların içine geçirerek kullanabilirsiniz.


Bunlarla uğraşmak istemeyenlere internette satılan hazır şal askıları kurtarıcı oluyor. İnternetten veya etrafınizda bu tarz ürün satan yerlerden satın alabilirsiniz. Bu tarz kullanışlı şal askılarından edinmeniz sizin işinize çok yarayacak ve yinede sıradan bir askıyı da başörtüsü saklamak için kullanabilirsiniz. Sizin keyfi durumunuza bağlı.


Kapı arkalarında kullanılan askılarda yine şal ve eşarp saklamak için ideal bir seçim olacaktır. Bu şekilde askıya boylamasına asmış olduğunuz örtüleriniz kırışmadan ve daha uzun süre bozulmadan kalacaktır. Aşağıda çok fazla eşarp ve şal saklama yöntemleri için resimler bulunuyor. Bu resimleri inceleyerek çok fazla seçenek öğrenmiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.