Tesettür Ve Blog

Şal Ve Bone Uyumu Nasıl Olmalı?

Şal Ve Bone Uyumu Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimin olmazsa olmazı şallar; her daim şıklık yarışında yerlerini koruyor. Şalın şık olması da uyumlu bone ile sağlanıyor. Peki şal ve bone uyumu nasıl olmalıdır? Bonenin şal üzerinde ki etkileri nelerdir?

Eşarp veya şallar hiç şüphesiz örtünmenin en önemli kısmını oluşturan parçalarıdır. Bonelerde bu parçaların tamamlayıcı unsurudur. İkili her türlü kombinlerde bir ahenkli uyum ile şıklığı ve uyumu gözler onune sermektedir.

Bone seçerken bu boneyi şalınıza uydurmakta zorlanıyor iseniz yapmanız gereken uyumlu renklerden yararlanmaktır. Bu yüzden her şal için ayrı bir bone almanız gerekmiyor.

Desenli Şal Ve Bone Uyumu

Şala uygun bone seçerken kriteriniz mutlaka şal olmalıdır. Eğer şalınız çok desenli değilse uygun tonlarda bir bone seçmeniz gerekiyor. Desenli olan şallarda ise ağırlıklı olan desenin tonunda bir bone seçmeniz gerekmektedir. Eğer desene uygun şalınız yoksa elinizde bulunan boneler ile şalınızı takın. En uygun olan boneye gözleriniz net net şekilde cevap verecektir. Bu yöntem aslında çoğu kombinlerde kullanılan basit bir yöntemdir. Yani illaki şu uygun veya bu uygun denilmesine gerek yok şalınızı uyum sağlayacağını düşündüğünüz tüm boneleri ayna karşısında deneyin ve en uygun olanı tercih edin.

Şal Ve Bone Uyumu Nasıl Olmalı?

Şal bone uyumunu başarılı şekilde yakalayabilmek için kriter olarak alacağınız şalınızda düzgün ve ütülü olması gerekiyor. Çünkü kırışık olan bir şal sizin yanılmanıza neden olabilir. Daha sonra renklerin özelliklerinden yararlanmak kalıyor.

Şalınızın rengi eğer açık tonlardan meydana gelmişse bu konuda çok şanslısınız demekki bu tarz bir şala en uygun seçim koyu renkli bone seçimi olacaktır. Zaten koyu tonlarda olan bir şala da yine koyu bir bone tercih edilebilir. Şal bone uyumunda hem aynı renkler kullanılır hemde zıtlık oluşturmak için ters yani zıt renkler kullanılır. Örneğin ogün yapacağınız kombinde yoğunlukta sarı renk var. Bu sefer bone uyumu beyaz veya lacivert olabilir. Çünkü her şala uygun bone almak zorunda değilsiniz. Kombiniz ile en uyumlu olan boneyi takmanız sizi boş yere yapılan masraftan kurtaracaktır.

Pudra renginde şala uyumlu olan gri renkli bone aynı zamanda lacivert bir şal içinde rahatlık ile kullanılabilir. Sarı rengin hakim olduğu şala yine lacivert bir bone kullanılacağı gibi bu bone kahverengi bir şal ile de uyumlu olacaktır. Kahverengi bone sarı bir şal ile ne kadar uyumlu ise aynı uyum yeşil bir şal da da aynıdır. Kahverengi bir şal turuncu bir bone uyumlu olacaktır. Turuncu zor renktir ve genelde kombinlerde tam tutarlılık ile kullanılır. Bu yüzden turuncu bir bone ile uyumlu olacak renk beyaz kavun içi pudra veya krem olabilir. Renk uyumunu tam olarak kavradığınızda şal bone uyumunun nasıl başarılı şekilde yapıldığını anlayarak kolay şekilde yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.