Tesettür Ve Blog

Şal Ve Eşarp Saklama Yöntemleri

Şal Ve Eşarp Saklama Yöntemleri

İnsanoğlu ne kadar düzenli olursa olsun, bazen yapılan ufak bir hata o düzeni alt üst etmeye yetiyor ve artıyor. Hele bu durum ev düzeni ise durum daha da vahim bir hal alıyor. Bugün sizlere tam da düzenin en gerekli olduğu yerden bir konu hakkında da bilgiler vereceğiz. Konumuz göz bebeğimiz kadar değer verdiğimiz şallar ve eşarpların saklanması üzerine olacak. Böylece sizlerde bu bilgiler ile şal ve eşarplarınızı düzenli şekilde saklıyor olacaksınız.

Şallar ve eşarplar nasıl düzenli şekilde saklanır?

Şal ve eşarp ütüleme derdi özellikle çalışan bayanların sabah kabusları haline dönüyor. Özenle bir kaç gün önce ütülenmiş olan şal, bir gün sonrasına kırış kırış bir hal alabiliyor. Sizlerde şal ve eşarp ütülenmekten kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken bir askı almak ve aşağıda ki yöntemleri uygulamaktır. Ayrıca askı ile uğraşmak istemiyorsanız hazır satılan eşarp ve şal askılarını alabilirsiniz. Fiyatı 20 ile 50 arasında askının özelliğine göre değişmektedir.

  • Kullanmış olduğunuz şalları eşarpları ve fularları bir askılık kullanarak gardolabınızda düzenli şekilde saklayabilirsiniz. Bunun için bir adet sağlam bir askı alın ve resim deki gibi mandallar yardımı ile şallarınızı bu askıya asın.
  • Resimde gördüğünüz aparatlardan satın alarak bunları askıya geçirin ve şallarınızı bu askıya geçirerek dolap içinde saklayın.
  • Resimde ki görmüş olduğunuz şal saklama yöntemi için, düz bir sağlam askıya ihtiyacınız var. Bu sağlam askıya herhangi renkte bir kumaşı resimde ki kalınlıkta kesin ve askının içine yukarıda ki aparatların takılması gibi dikin. İşlem bittikten sonra eşarp veya şalınızı her bir kumaş parçası içine geçirin ve saklayın.
  • Bu şal saklama yönteminde ise plastik bardaklardan yararlanılmıştır. Bu şekilde bir askıyı satın alabileceğiniz gibi kendiniz de evde rahat şekilde yapabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler ise miktara göre plastik bardak askı ve kumaş veya renkli koli bandı. Bardakların ağız kısımlarına yakın şekilde kesin ve istediğinize şekilde etrafını sarın. Resime baktığınızda detaylı şekilde anlayacaksınız. Sarmış olduğunuz bardak ağızlarının içinden şal veya eşarplarınızı geçirin ve dolaba yerleştirin.
  • Resim deki gibi şal veya eşarp saklamak istiyorsanız kapı arkasına asılan askından almanız yeterli. Üzerine ihtiyaç duymuş olduğunuz şallarınızı asın.
  • Eşarp saklamanın bir diğer yolu da bardak içine koymadan geçiyor. Bu şekilde çekmece için de de muhafaza edip düzen sağlayabilirsiniz.
  • Resimdeki gibi şal veya eşarp askısı yapmak istiyorsanız bunun için tahta bir askı ve tahta mandallara ihtiyacınız olacaktır. Tahta askıya mandalların arka tarafını yapıştırın ve istediğiniz yerden asın.
  • Bu yöntemlerin dışında da saklama yöntemleri bulunuyor. Bunlar ise pantolon askısına 3 veya 4 adet şalı üstüste asmak veya etek askılarına birer adet şalı dikdörtgen şekilde asmaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.