Tesettür Ve Blog

Saks Mavisi Tesettür Kombinleri

Saks Mavisi Tesettür Kombinleri

Saks rengini nasıl giyerim, saks rengini hangi renkle kombinlerim gibi sorular bir çok kapalı bayanın eminim ortak sorunudur. Çünkü saks mavisi veya gece mavisi dediğimiz renk tonu hem soğukluğu ile hemde diğer renklere çok fazla uyum sağlamadığı için renk kombinleri de biraz zor oluyor. Bu yüzden bugün sizlere saks mavisi tesettür kombinleri hakkında bilgiler sunacağız.

Saks Mavisi Nasıl Kombin Edilir?

Evet yukarda da dediğimiz gibi bu renk oldukça güçlü bir renktir. Genel anlamda ilk olarak kombin rengi beyaz, siyah olsa da diğer bazı renkler ile müthiş uyum sağlar. Örneğin altın, dore ve metalik renkler de yine saks mavisinin vazgeçilmez tonlarıdır. Özellikle saks mavisi abiye altına ayakkabı seçiminde kullanılacak olan bu renkler müthiş bir uyum gösterecektir. Saks mavisi elbise altına ne enk ayakkabı giymeliyim diye düşünüyorsanız saks mavisi elbise altına ayakkabı seçimi yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca gece mavisi elbise üzerine ne renk şal bağlamalıyım diye düşünüyorsanız yine kurtarıcı olan beyaz, krem, somon rengi, füme rengi  siyah veya diğer altın dore gümüş tonları ile de bunu sağlayabilirsiniz. Bunun yanında buz mavisi de yine kombine uyum sağlayan şal rengi tonları olacaktır. Desenli bir şal modeli düşünüyorsanız; çok fazla renk olanlar değil de sade iki tondan oluşan şal veya eşarp modelleri tercih edilebilir. Yine uyum açısından siyahın ağırlıklı olduğu desenli modeller tercih edilebilir.

Saks mavisi ile en çok uyum sağlayan renkler tabi ki de en sade ve göz yormayan renklerdir. Çünkü zaten gece mavisi rengi hem çok fazla göz yoran hemde güçlü bir renk olması nedeni ile çok az sayıda renk ile kombin ediliyor. En çok uyumlu olduğu renkler ise yukarıda da yazdığımız gibi siyah, beyaz, krem, füme, altın rengi, gümüş ve metalik renkler, dore, pudra rengi, saman sarısı, gri renk tonlarıdır.

Saks mavisi bir kıyafetiniz var ve bunu kullanmakta zorlanıyorsanız aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin bluz olarak bu renkte bir kıyafetiniz varsa siyah etek ve metalik renkte bir çanta ile kombin edebilirsiniz. Bunun tam tersi de olabilir yani metalik renkte bir etek bluz ve çanta üçlüsü olarak dönüşümlü şekilde kombin edebilirsiniz. En uygun kombini kendinizi ayna karşısında görerek yapacağınız için mutlaka ayna karşısında deneme yapınız.

Saks rengi tesettür kombinelerinde etek gömlek kombini en çok tercih edilen giyim şekli olduğu için genelde siyah gömlek ile saks rengi etek tercih ediliyor yada tam tersi renkler tercih ediliyor. Oysa ki bu renk de sadece siyah kullanmak alışılmış bir görüntü  olacağı için diğer renklere de yer verilmesi gerekiyor. Örneğin gümüş veya saman rengi ile de farklı kombin yapılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.